Reklama

Infiniti jak klasa A?

W kwietniu koncerny Renault-Nissan i Daimler zawarły porozumienie o szeroko rozumianej współpracy. Z informacji jakie przekazano mediom jasno wynikało, że między markami Mercedes, Nissan, Renault, Smart i Infiniti dojść ma do znacznego "ocieplenia stosunków".

Pierwszym owocem współpracy miała być kolejna generacja smarta, której płyta podłogowa posłuży również jako podstawa dla kolejnego wcielenia renault twingo. Okazuje się jednak, że współpraca w dziedzinie projektowania i budowy najmniejszych samochodów to nie wszystko.

Reklama

Specjaliści z Infiniti pracują właśnie nad modelem, który nie ma odpowiednika w obecnej ofercie firmy. Japończycy zamierzają wprowadzić na rynek nowe, niewielkie coupe, które pozycjonować można w okolicach mercedesa CLC.

Stylistycznie samochód czerpać będzie najprawdopodobniej z konceptu o nazwie essence, który firma zaprezentowała w ubiegłym roku w Genewie. Co ciekawe, oprócz niebanalnej stylistyki i osiągów, auto kusić ma zamożniejszych klientów również ceną. By to osiągnąć, do budowy auta wykorzystane zostaną najprawdopodobniej podzespoły mercedesowskiej klasy A.

Przypomnijmy, że Mercedes i Smart to marki należące do koncernu Daimler, zaś Nissan i Renault tworzą alians (obie firmy wzajemnie posiadają pakiety akcji). Infiniti z kolei to marka należąca do Nissana.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mercedes | Smart | daimler | nissan | Infiniti

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama