General Motors opublikowało wyniki sprzedaży za pierwszy kwartał. Jest lepiej, niż szacowano

Amerykański koncern motoryzacyjny poinformował, że w pierwszym kwartale 2022 roku, zarobił 2,9 miliarda dolarów. Przychody przedsiębiorstwa sytuowały się na poziomie 36 miliardów dolarów. To więcej niż zakładały oficjalne szacunku ekonomistów.

 

General Motors poinformowało o swoich wynikach finansowych za pierwszy kwartał 2022 roku. Podobnie, jak w przypadku innych spółek branży motoryzacyjnej, również amerykański koncern osiągnął lepszy rezultat, niż się spodziewano.

Firma zarobiła w pierwszym kwartale 2,9 miliarda dolarów, co może sugerować, że roczny dochód netto wyniesie od 9,6 miliarda do 11,2 miliarda dolarów. To bez wątpienia wyższe kwoty, niż te podawane w oficjalnych analizach ekonomicznych z początku okresu rozliczeniowego. Prognozy wskazywały bowiem na maksymalny kwartalny dochód w granicach 2,4 miliarda dolarów.  Nadzieje dają także przychody spółki, które wyniósły 36 miliardów dolarów i oznaczają tym samym 11 proc. wzrost w porównaniu z pierwszym kwartałem 2021 roku.

Reklama

Mary Barra - prezes i dyrektor generalny General Motors - podkreśliła, że stosunkowo dobre wyniki za pierwszy kwartał są następstwem silnego zaufania do marki. Koncern wciąż wprowadza nowe rozwiązania mające ułatwić i przyspieszyć produkcję samochodów, pomimo trudnego okresu związanego z kryzysem w branży półprzewodników. Dzięki temu firma cieszy się niesłabnącym popytem klientów w Ameryce Północnej.

Tesla i Renault także miażdżą prognozy

Również inne spółki z sektora motoryzacyjnego zaliczyły lepsze wyniki, niż początkowo szacowano. Niedawno raport finansowy z pierwszego kwartału opublikowało Renault, które pochwaliło się wysoką sprzedażą nowych modeli. 

Historyczny wynik osiągnęła natomiast amerykańska Tesla, która zaliczyła wynik wyższy o 68 procent względem tego samego okresu w roku ubiegłym. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: General Motors | wyniki sprzedaży

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy