Reklama

Fiat ma się dobrze

W czerwcu Fiat Auto osiągnął udział w rynku europejskim (UE 15 + EFTA) na poziomie 6,7%, co oznacza wzrost o 7,4% w stosunku do czerwca zeszłego roku. Jest to jeden z lepszych wyników wśród europejskich producentów samochodów. Lepszy wynik uzyskał tylko Ford.

Ogółem popyt na samochody w Europie wzrósł w czerwcu o 5,6%. Wynik czerwca potwierdził pozytywną tendencję, charakteryzującą pierwsze półrocze 2004 roku, dzięki której nastąpiła poprawa o 5% w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku; jest to oznaką coraz większego sukcesu nowych modeli i jednoczesnego preferowania wyboru zakupu produktów gospodarki lokalnej przez europejskich klientów.

Reklama

W okresie od stycznia do czerwca popyt na samochody w Europie wzrósł o 3,3%. W czerwcu marka Fiat odnotowała wzrost o 6,5%, Lancia o 22,9%, a Alfa Romeo o 2,6% w stosunku do czerwca 2003. Fiat potwierdził w kategorii "top ten", najlepiej sprzedawanych w Europoie samochodów, segmentu A dwa swoje modele: Fiat Panda, twardo na pierwszym miejscu z 32,2% udziału w segmencie oraz Fiat Seicento na czwartym miejscu. W segmencie B Fiat Punto ulokował się na szóstym miejscu z udziałem 7,4% w segmencie; natomiast w nowym segmencie LO Fiat Idea zajął drugie miejsce w kategorii samochodów najlepiej sprzedających się na kontynencie europejskim.

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Fiata | samochody | popyt | fiat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama