Reklama

Co kupują Niemcy?

W lutym w Niemczech sprzedano 230,4 tys samochodów osobowych - o 3,1% mniej niż w I miesiącu tego roku i o 1,2% mniej niż w lutym 2002 roku. Trzy czołowe miejsca zajęły auta marki Volkswagen: Golf, Polo i Passat. Kolejne trzy pozycje zajmują konkurencyjne auta z klasy wyższej średniej: BMW serii 3, audi A4 i Mercedes klasy C.

Miejsca siódme i dziewiąte są zajęte przez dwa Ople (Astra i Corsa), a pomiędzy nimi uplasował się Ford Focus. Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych modeli w Niemczech zajął kolejny Mercedes - klasa E.

W porównaniu do wyników styczniowych w Niemczech do 80,6 tys. sztuk wzrosła sprzedaż samochodów importowanych (+4,3%). Większą popularnością cieszyły się także kabriolety (+2,4%).

Według organizacji Dekra ze Stuttgartu do najpopularniejszych modeli na rynku używanych samochodów u naszych zachodnich sąsiadów należą: Volkswagen Golf, Opel Astra i Mercedes klasy A. Dekra zwraca szczególną uwagę na popularność na rynku wtórnym małego Mercedesa - średnio 6 tys. osób miesięcznie decyduje się na zakup A-klasy.

Samochód pojawił się na rynku w 1997 roku, jednak początkowo jego opinii zaszkodził niekorzystny wynik tzw. 'testu łosia'. (Samar)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje