Reklama

BMW z FWD. Na prąd!

Mamy kolejną porcję nie najlepszych informacji dla ortodoksyjnych fanów BMW. Niemiecka firma poinformowała, że zawarła porozumienie z francuskim koncernem PSA.

Obie firmy postanowiły, że wspólnie pracować będą nad... opracowaniem zespołów napędowych dla nowych pojazdów hybrydowych. Dla pojazdów, z przednim napędem...

Szczegóły porozumienia nie są znane, w oficjalnym komunikacie czytamy jedynie, że chodzi o "standaryzację kluczowych elementów elektryfikacji pojazdów" i że umowa niesie wymierne korzyści dla każdej ze stron.

BMW i PSA Citroen Peugeot od dłuższego czasu zacieśniają współpracę. Do tej pory była ona widoczna głownie w kwestii opracowywanych wspólnie jednostek napędowych. W lutym tego roku firmy postanowiły, że wspólnie opracują kolejną generację niewielkim silników benzynowych - nowa czterocylindrowa konstrukcja spełniać ma wyśrubowane normy emisji spalin euro 6.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Prosta Spółka Akcyjna | prąd | BMW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy