Audi zamierza kupić znanego producenta motocykli!

W przyszłym tygodniu Audi ogłosi pozyskanie Ducati - poinformował serwis Automotive News, który uzyskał tę informację od źródeł zbliżonych do sprawy.

Ogłoszenie informacji o zawarciu transakcji nastąpi prawdopodobnie 18 kwietnia, dzień przed walnym zgromadzeniem akcjonariuszy grupy Volkswagena.

To jak na razie informacje nieoficjalnie. Ani przedstawiciele Volkswagena, ani Audi, ani większościowego udziałowca Ducati, funduszu inwestycyjnego Investindustrial nie chcą komentować tych doniesień.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku Audi będzie mogło nawiązać walkę z BMW na rynku jednośladów, który grupa Volkswagena oddaje jak na razie rywalowi walkowerem. Audi zyska również dostęp do technologii umożliwiającej produkcję małych, lekkich i ekonomicznych silników, które mogą znaleźć zastosowanie w samochodach przyszłości.

Reklama

Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawa powinna rozstrzygnąć się do końca tygodnia. Porozumienie między Audi i Investindustrial zakłada wyłączność negocjacyjną niemieckiej firmy do połowy miesiąca. Później będą mogły włączyć się kolejne zainteresowane podmioty.

To już nie pierwsza próba pozyskania Ducati, którą podejmuje Audi. W 2005 roku Niemcy rozmawiali o transakcji z ówczesnym właścicielem włoskiej marki, Texas Pacific Group. Audi zostało jednak wówczas przebite przez Investindustrial. Teraz jednak fundusz chce markę sprzedać, a kontrahenta szuka już od lutego. Spekuluje się, że cena może wynosić około 850 mln euro, przy czym 800 mln euro to finanse, które pokryją zadłużenie Ducati.

Audi ma już doświadczenie w zakupach na rynku włoskim. W 1998 roku koncern z Ingolstadt pozyskał Lamborghini i trzeba przyznać, że samochody tej marki nie zatraciły swojego rasowego charakteru. Czy podobnie będzie z założonym w 1926 roku Ducati, marką, która zdobyła 17 mistrzowskich tytułów z wyścigach motocyklowych?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy