Reklama

Alfy jak ferrari?

Wprawdzie o gustach się nie dyskutuje, ale mało jest osób, które nie oglądnęłyby się za nowymi modelami Alfy Romeo.

Reklama

Po wielu latach konserwatywnego trzymania się ostrych, kanciastych kształtów, wraz z nastaniem modelu 156 rozpoczęła się nowa era w historii włoskiej marki.

Reklama

Dla wielu współczesne alfy to bezdyskusyjnie najbardziej eleganckie i drapieżne zarazem samochody. Okazuje się jednak, że nic nigdy nie jest na tyle dobre, by nie można tego było poprawić.

Stanowisko szefa Alfa Romeo Style objął właśnie dobrze znany wśród stylistów Frank Stephenson. Urodzony w 1959 roku w Maroko, wychowany w Hiszpanii i legitymujący się amerykańskim obywatelstwem stylista, ma na swoim koncie kilka głośnych projektów.

Przez 11 lat pracował dla niemieckiego BMW projektując m.in. model X5. Jego największym osiągnięciem z tamtego okresu jest opracowanie zaprezentowanego w 2001 roku kultowego mini. Swoją karierę w koncernie Fiata rozpoczął w 2002 roku. To właśnie spod jego ręki wyszły takie sławy, jak maserati MC12 i ferrari F430. Nadzorował także prace projektowe nad powstającymi przy współpracy z Pininfariną maserati quatroporte czy ferrari 612 scaglietti.

Jest on również twórcą nowego brawo oraz fiata panda w wersji 100 HP.

Właściciele alf zgodnie twierdzą, że ich samochody to w rzeczywistości najtańsze dostępne na rynku ferrari. Począwszy od dziś, twierdzenie to nie jest wcale pozbawione sensu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: romeo | Nie | Ferrari

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje