Reklama

500-tysięczny civic!

Honda wyprodukowała półmilionowy model Civic w swojej fabryce w Swindon w Wielkiej Brytanii z niewielką pomocą kierowców zespołu BAR startującego w Formule 1 - Jacquesa Villeneuve'a i Oliviera Panisa. Zawodnicy znaleźli chwilę wolnego czasu przed wyścigiem o GP Wielkiej Brytanii i przyłożyli się do powstania jubileuszowego auta - 5-drzwiowej Hondy Civic 1.6 SE w kolorze miętowej zieleni. Obaj byli pod wrażeniem szybkości z jaką powstają nowe auta. Z linii produkcyjnej w Swindon gotowy nowy pojazd zjeżdża praktycznie co 30 sekund. Po odbytych obowiązkach kierowcy odbyli krótką jazdę testową półmilionowym samochodem na torze testowym.

- Jestem oszołomiony tym, co tutaj zobaczyłem. Szybkość z jaką każdy tutaj wykonuje swoje obowiązki jest ogromna. To musi być bardzo stresujące i odpowiedzialne zajęcie. Mam nadzieję, że nasza praca zostanie dobrze oceniona - powiedział Jacques Villeneuve.

- Bardzo się cieszę, że odwiedziłem fabrykę Hondy. Nigdy wcześniej nie robiłem czegoś takiego i praca z chłopakami bardzo mi się podobała. Najbardziej zdumiała mnie szybkość wytwarzania tutaj samochodów - 800 egzemplarzy dziennie to wielki wynik - dodał Olivier Panis.

Produkcja najnowszej, siódmej generacji Hondy Civic rozpoczęła się w brytyjskiej fabryce od wersji 5-drzwiowej w drugiej połowie 2000 roku. 3-drzwiowy Civic powstaje tam i tylko tam od czerwca 2001 r.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GP Wielkiej Brytanii | Auta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje