Ustawili nową sygnalizację na przejściu. Nie do wiary, co zrobili piesi

W Polsce nie brakuje przejść potencjalnie niebezpiecznych dla pieszych. Często jedynym rozwiązaniem w takich przypadkach, jest ustawienie tam sygnalizacji świetlnej. Takiej reakcji pieszych zarządca drogi się raczej nie spodziewał.

Bydgoska policja przeprowadziła ostatnio specjalną akcję na przejściu dla pieszych, zlokalizowanym na skrzyżowaniu ulic Józefa Sułkowskiego i Czerkaska. Na wniosek rady osiedla ustawiono w tym miejscu nową sygnalizację świetlną. Rzut oka na to miejsce pozwala szybko stwierdzić, że była to decyzja dobra.

Już wiele lat wcześniej zarządca zdecydował o wyłączeniu z ruchu jednego z czterech pasów, aby ustawić wysepki, ułatwiające pieszym przejście na drugą stronę. Jednoczesne przechodzenie przez cztery pasy ruchliwej ulicy, jest zwykle bardzo niebezpieczne, więc takie rozwiązanie faktycznie się tu przydało. Nie da się jednak ukryć, że nawet pokonanie tylko dwóch pasów ruchu w jednym kierunku, może być dla pieszego potencjalnie niebezpieczne.

Reklama

Ustawienie sygnalizacji świetlnej w tym miejscu jest więc zrozumiałe (również z punktu widzenia kierowców, którzy jadą ulicą Czerkaska i chcą przeciąć Sułkowskiego). Niestety okazało się, że piesi niewiele robią sobie z nowej organizacji ruchu, która miała służyć ich bezpieczeństwu.

Podczas jednodniowej akcji, policjanci zarejestrowali 75 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Na załączonym wideo widzimy między innymi pieszego wbiegającego na przejście przed maski ruszających samochodów, osobę przebiegającą na czerwonym tuż przed nadjeżdżającymi pojazdami, albo niespieszne przechadzanie się na czerwonym świetle.

Jednego kierowców na tyle zdezorientował pieszy, który stał na wysepce na czerwonym świetle, że aż się zatrzymał, żeby pieszego przepuścić. Na szczęście kierowca za nim zdążył zareagować na to nietypowe zachowanie i zatrzymać się w porę. Chyba nie na takie zachowanie pieszych liczyła rada osiedla, na wniosek której ustawiono tu sygnalizację.

Policjanci zwracali też uwagę na wykroczenia kierowców i tych zauważyli 51 z czego ponad połowa dotyczyła przekroczenia prędkości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja | przejście dla pieszych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy