Tiguan, Tiguan Allspace i Touareg: SUV-y VW dla najbardziej wymagających

Pewność na drodze, innowacyjne technologie, systemy wspomagające prowadzenie oraz ergonomiczne wnętrze. Brzmi jak bajka? To opis szerokiej gamy SUV-ów oferowanych przez Volkswagena.

Wielu kierowców marzy o samochodzie terenowym. Wnikliwy research zmienia jednak podejście. Tego typu auta często są bowiem niewygodne dla użytkownika miejskiego, mają ubogie wyposażenie. Dodatkowym mankamentem jest zazwyczaj wysokie spalanie.

SUV-y to samochody łączące w sobie zalety samochodu osobowego i "terenówki". Bogate wyposażenie, nowe technologie pomagające w bezpiecznej jeździe, pojemny bagażnik to elementy zaczerpnięte z auta miejskiego. Widoczne echa pojazdów terenowych to między innymi wysoki prześwit czy osłona podwozia.

Połączenie cech dwóch typów nadwozia sprawiło, że SUV jest idealnym pojazdem zarówno do miasta, jak i na dalsze wycieczki. Siedzący wysoko kierowca ma dobrą widoczność, osłony nadwozia chronią auto przed skutkami wjechania w dziury czy na krawężniki. Znaczą przewagą nad samochodem terenowym jest także system uruchamiania napędu na cztery koła. W SUV-ie zazwyczaj tryb ten włącza się automatycznie rozpoznając odpowiednie warunki na drodze.

Dzięki promocji Volkswagena tego typu samochody dostępne są w atrakcyjnej ofercie. Dzięki niej można zyskać nawet 12 rat. Co więcej, nowego Volkswagena możemy obecnie wybrać bez wychodzenia z domu. Wszystkie dostępne samochody zobaczymy na stronie internetowej. Następnie możemy nawiązać wideokonferencję z ekspertem Volkswagen e-Home, który odpowie na wszystkie nasze pytania, przygotuje spersonalizowaną ofertę i pomoże w kontakcie z dealerem, aż do momentu odbioru auta. Z jakich modeli może wybierać kierowca?

3 pierwsze raty gratis! Sprawdź cenę SUV-ów VW

Tiguan

VW Tiguan jest na rynku od 2007 roku. To jeden z popularniejszych modeli od niemieckiego producenta. Czym się charakteryzuje? Oko przykuwają jego proporcje: 1632 mm wysokości, 4486 mm długości oraz 2681 mm rozstawu osi to parametry, które dają poczucie bezpieczeństwa. Tiguan to z pewnością samochód, o którym można powiedzieć: solidny. Wyraziste linie i panoramiczny dach dodają sportowego charakteru oraz lekkości.

Wnętrze pojazdu charakteryzuje wszechstronność oraz funkcjonalność. Dzięki możliwości przesuwania tylnej kanapy pojemność bagażnika może być zwiększona z 625 litrów do 1655. Kierowcy docenią nowoczesne systemy wspomagające jazdę. Na szczególna uwagę zasługuje zwłaszcza opcja z napędem na cztery koła. System "4MOTION Active Control" sterowany za pomocą pokrętła pozwala na szybkie dopasowanie do panujących na drodze warunków.

3 pierwsze raty gratis! Sprawdź cenę SUV-ów VW

Tiguan Allspace

Model Allspace zapewnia użytkownikom znacznie więcej miejsca niż klasyczny model Tiguana. Rozmiary? Jeszcze bardziej imponujące. 2790 mm rozstawu osi, 20 centymetrów dłuższe nadwozie. Podobne wrażenie może zrobić pojemność bagażnika. Podstawowe 760 litrów w wersji z pięcioma miejscami można rozszerzyć do 1920 litrów po złożeniu kanapy.

Kierowcy mogą wybrać model mieszczący pięć lub siedem osób. Allspace to zdecydowanie najlepszy model dla dużych rodzin. Oprócz bogatego seryjnego wyposażenia, dostępne są także liczne systemy wspomagające jazdę. Na szczególną uwagę zasługuje także oszczędny silnik. Producent deklaruje spalanie niższe nawet o 1 litr na 100 kilometrów. To konkretne oszczędności, które przydadzą się wieloosobowej rodzinie.

3 pierwsze raty gratis! Sprawdź cenę SUV-ów VW

Touareg

Z kolei Touraeg, który zadowoli miłośników najnowszych rozwiązań technicznych. Wyposażenie opcjonalne to możliwość wybrania wielu zaawansowanych technologii wspomagających bezpieczną jazdę. Urządzenia obsługiwane są za pomocą tak zwanego Innovision Cockpit. Użytkownik zamiast klasycznych włączników ma do dyspozycji ekrany dotykowe.

Ten model Volkswagena z pewnością zasługuje także na miano luksusowego. Masywne rozmiary - 4,88 metra długości oraz 1,98 metra szerokości - skrywają wyjątkowe wnętrze. Wystarczy wspomnieć o panoramicznym dachu, wyjątkowym oświetleniu kabiny czy fotelach posiadających funkcję masażu. Ten flagowy model wyposażony jest także w mocne silniki oraz seryjny napęd na cztery koła 4MOTION.

3 pierwsze raty gratis! Sprawdź cenę SUV-ów VW

Artykuł powstał we współpracy z marką Volkswagen.

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy