Straż Graniczna ma nowe pojazdy za 4 mln zł. Wjadą niemal wszędzie

Do oddziałów Straży Granicznej trafiają kolejne z zakupionych jeszcze w zeszłym roku pojazdów. W najbliższym czasie oddziały SG w dwóch województwach otrzymają nowe quady, których możliwości offroadowe znacząco przewyższają to, co oferuje większość samochodów terenowych.

Straż Graniczna ma nowe quady

Straż Graniczna odebrała 34 pojazdy klasy ATV, czyli quady. Pojazdy jeszcze w tym miesiącu mają trafić do Podlaskiego i Nadbużańskiego Oddziału SG. Wybór padł na model KL BRUTE FORCE 750, które formacja odebrała jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Obecnie pojazdy są rejestrowane i jeszcze w tym miesiącu zostaną przekazane do ochrony granicy w Podlaskim i Nadbużańskim Oddziale SG.

Zakupione quady napędzane są dwucylindrowymi silnikami o pojemności 749 ccm i mocy 51 KM. Wyposażono je w automatyczne skrzynie biegów oraz automatycznie dołączany napęd na wszystkie koła, a przednie i tylne zawieszenie jest niezależne.

Reklama

Jak przekazała rzeczniczka formacji kpt. Anna Michalska, pojazdy przystosowane są do prowadzenia dwuosobowych patroli. Mają dwa miejsca siedzące, a miejsce pasażera zostało doposażone w dodatkowe oparcie i uchwyty na dłonie.

Dodatkowo quady wyposażone są w kufry, w których można przewozić podręczne wyposażenie.

Quady przydają się Straży Granicznej w najtrudniejszym terenie

Straż Graniczna obecnie eksploatuje ok. 200 pojazdów klasy ATV. Rzeczniczka formacji zwróciła uwagę, że pojazdy mogą pokonywać trudno dostępny teren tam, gdzie z uwagi na gabaryty pojazdu, samochody terenowe czy samochody ciężarowe nie są w stanie dotrzeć lub pokonać przeszkód.

Straż Graniczna zakupiła w ubiegłym roku w sumie 340 pojazdów - poza quadami były to terenówki, pick-upy, ale także SUV-y, zwykłe auta osobowe, busy oraz samochody elektryczne. W sumie wydano na nie ponad 73 mln zł. Pojazdy stopniowo trafiają do poszczególnych oddziałów SG, a ostatnie z nich będą dostarczone na początku tego roku.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Straż Graniczna | quad
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy