Rysuje się perspektywa korzystna dla kierowców...

W tym tygodniu nie zobaczyliśmy jeszcze znaczących zmian w cenach detalicznych na stacjach paliw. Rysuje się jednak perspektywa korzystna dla kierowców...

Najdrożej musieli  tankować kierowcy ze Szczecina
Najdrożej musieli tankować kierowcy ze SzczecinaFot. Adrian SlazokReporter

Maj rozpoczął się na stacjach paliw ceną benzyny na poziomie 5,37 zł/l - a więc takim samym, jak w minionym tygodniu. Tu jednak warto przypomnieć, że ostatnie kilka dni przyniosło spore obniżki cen hurtowych tego paliwa. Wydaje się, że w najbliższych kilku dniach zatem mogłyby pokazać się obniżki o 4-5 gr/l. Ten sam ruch może również dotyczyć detalicznych cen benzyny bezołowiowej 98 - obecnie kosztuje ona 5,63 zł/l, co także jest powtórką sprzed tygodnia.

Jeśli chodzi o ceny oleju napędowego - widzimy już w tym tygodniu spadek cen detalicznych, wynoszący 2 gr. Średnia ogólnopolska cen diesla wyniosła w 19 tygodniu roku 5,34 zł/l. Taka sama obniżka dotknęła również ceny autogazu, które w tym tygodniu zeszły do 2,52 zł/l. Dla tego ostatniego paliwa prawdopodobny wydaje się wzrost cen, bowiem w hurcie dają się już zauważyć istotne podwyżki cen.

W tym tygodniu aż cztery województwa (wielkopolskie, śląskie, łódzkie, lubelskie) odnotowały jednakową, najniższą cenę Pb95 wynoszącą 5,34 zł/l. Górny i Dolny Śląsk są również województwami o najniższej średniej cenie oleju napędowego, która wynosi 5,27 zł/l. Najwyższe ceny średnie dały się zaobserwować na Pomorzu Zachodnim - 5,47 zł/l dla Pb95 i 5,45 dla ON.   Najtańszą stolicą wojewódzką w tym tygodniu okazał się Olsztyn z ceną Pb95 wynoszącą 5,28 zł/l i ceną oleju napędowego 5,17 zł/l. Najdrożej musieli natomiast tankować kierowcy ze Szczecina, gdzie ceny obu paliw podstawowych przekraczały 5,50 zł/l. Jeśli chodzi o autogaz - najtaniej tankować go można w Lublinie, po 2,39 zł/l, najdrożej natomiast - w Szczecinie, po 2,70 zł/l.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas