Parkomaty na środku miejsc parkingowych. To nie fake!

Czy blokowanie miejsc parkingowych parkomatami to nowy sposób na utrudnianie życia kierowcom, na który wpadli włodarze Gorzowa Wielkopolskiego? Prawda okazała się o wiele bardziej kuriozalna.

Żartom mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego nie było końca, choć wiele osób narzeka, że zamiast śmiechu powinna być refleksja i bardziej przemyślane decyzje przed działaniem - zauważa reporterka "Wydarzeń". Na miejscu parkingowym przy ul. Warszawskiej w Gorzowie Wielkopolskim stanął nowy parkometr.

Problem w tym, że zamiast z boku, zamontowano go na środku pierwszych w rzędzie miejsc parkingowych. Temat już stał się powodem memów, żartów i drwin.

Dla mieszkańców znalezienie wolnego miejsca parkingowego jest bardzo trudne. Tym bardziej byli zdziwieni taką lokalizacją parkometru.

Reklama

- Parking jest dosyć mały i na wagę złota, bo jest tutaj medyk i wiele firm. W związku z tym liczna grupa mieszkańców próbuje tu zaparkować - powiedziała Sylwia Pawlak, mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego. 

Gdy dyrektor ośrodka otrzymał zdjęcia, na których widać było parkomat umieszczony na miejscu parkingowym, był przekonany, że jest to fotomontaż i fake news; że jest to niemożliwe, iż coś takiego się zdarzyło.

- Oczywiście, że zareagowałem, bo kiedy mi przesłano pierwsze zdjęcie, zadzwoniłem do kierownik strefy i zapytałem, dlaczego tak się stało, że wyłączyła jedno miejsce parkingowe - powiedział Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wielkopolskim.

Okazało się, że błąd wieloletniej pracownicy wynikał z tego, że chciała być bardzo skrupulatna i dokładna. Na jednym z planów dotyczących obszarów przy ulicy Warszawskiej zauważyła, że do ośrodka sportu należały tylko miejsca parkingowe. W związku z tym zadecydowała, że parkomat stanie na jednym z nich. 

- Okazało się, że na mapce, którą otrzymała z wydziału nieruchomości gorzowskiego magistratu, było zakreślone miejsce, w którym w pasie zieleni mogliśmy postawić ten parkomat - wytłumaczył Włodzimierz Rój. Dodał, że uważa za "mniejsze zło zajęcie 40 centymetrów trawnika, który tam występuje w sposób śladowy, niż postawienie tego parkomatu na środku miejsca parkingowego, których w mieście brakuje". 

Okazało się, że w identyczny sposób postawiono kolejny parkomat - przy ulicy Teatralnej, obok teatru Osterwa w Gorzowie. 

Dyrekcja OSiR-u zdecydowała o demontażu parkomatów i przesunięcie ich w bezkolizyjne miejsca. Dziś można już parkować na dwóch miejscach. Parkomaty czekają na uruchomienie. 

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy