Nowoczesne systemy bezpieczeństwa w nowym Golfie

Inżynierowie pracujący nad nowym Golfem zadbali o to, byśmy czuli się w nim bezpiecznie. Teraz nowoczesne systemy chroniące nas przed wypadkami dostępne są już w podstawowej wersji samochodu. Czym jeszcze zaskoczy nas Volkswagen?

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa już w wersji podstawowej

Twórcy nowego Volkswagena Golfa zadbali o to, by nawet w wersji podstawowej wyposażony został w zaawansowane technologie dbające o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Na co mogą liczyć nabywcy Golfa? System Front Assist zahamuje za nas, gdy na jezdni niespodziewanie znajdzie się pieszy lub zanadto zbliżymy się do poprzedzającego nas pojazdu, na przykład podczas jazdy w korkach. Z kolei Lane Assist powstał po to, by zapobiegać tragicznym skutkom przysypiania za kierownicą. Zaawansowana technologia utrzyma pojazd na pasie ruchu. System ostrzeże nas, gdy samochód bez włączenia kierunkowskazu zacznie zjeżdżać na pobocze lub sąsiadujący pas.

Supernowoczesny i bezpieczny: sprawdź cenę najnowszej wersji Golfa

Cyfrowa rewolucja

Nabywcy Golfa mogą również posunąć się o krok dalej i kupić opcje dodatkowe. Wyświetlacz Head-Up i Innovision cockpit sprawią, że poczujemy się jak w samochodzie z przyszłości. Pierwsze udogodnienie wyświetla istotne dla kierowcy informacje bezpośrednio na przedniej szybie, dzięki czemu możemy je odczytywać bez odrywania wzroku od jezdni. Wyświetlacz będzie nas nawigować lub informować o obowiązującym ograniczeniu prędkości. Z kolei pod nazwą Innovision Cockpit kryje się w pełni cyfrowe wnętrze auta, czyli połączenie zegarów cyfrowych i ekranu nawigacji o dużej powierzchni. Warto również wspomnieć o dostępnym w nowym Golfie systemie Online Traffic Info, który na bieżąco informuje kierowcę o ruchu drogowym, zmianach na trasie czy korkach. System w razie utrudnień na drodze może zaproponować alternatywną trasę. Nasze bezpieczeństwo w samochodzie poprawią również matrycowe reflektory IQ.Light. Dzięki nim jezdnia będzie widoczna nawet w utrudnionych warunkach. Światła mają jeszcze dłuższy zasięg, a jednocześnie nie oślepiają kierowcy nadjeżdżającego z naprzeciwka, ponieważ wbudowana kamera rejestruje pojazd i automatycznie wyłącza odpowiednie segmenty LED

Supernowoczesny i bezpieczny: sprawdź cenę najnowszej wersji Golfa

Car2X - przełomowa technologia

Organizacja Euro NCAP przyznała temu systemowi nagrodę "Advanced Award", a niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne ADAC nazwało go "technicznym kamieniem milowym" o tak przełomowym znaczeniu dla poprawy bezpieczeństwa, jak poduszki powietrzne czy ABS. Eksperci są jednomyślni: wprowadzenie Car2X do samochodów produkowanych seryjnie znacznie poprawi bezpieczeństwo na drogach. W jaki sposób działa system? Łączy się z innymi pojazdami, dzięki czemu jest w stanie informować kierowcę o zbliżającym się pojeździe uprzywilejowanym, nagłej zmianie pogody, wypadku i wielu innych zagrożeniach. Do tej pory bazowaliśmy na danych, które przekazywali sobie sami kierowcy. Ten system nie wymaga zaangażowania człowieka, informacje przesyłane są dzięki bezprzewodowemu łączeniu się z innymi pojazdami i z infrastrukturą drogową.

Supernowoczesny i bezpieczny: sprawdź cenę najnowszej wersji Golfa

Golf od ręki

Volkswagen zadbał nie tylko o bezpieczeństwo za kierownicą. W trosce o nasze zdrowie w czasach epidemii marka wprowadziła Volkswagen e-Home, czyli możliwość uzyskania indywidualnej oferty oraz doradztwa eksperta bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę VW,  wybrać interesujący nas samochód, a następnie połączyć ze specjalistą marki Volkswagen w formie wideokonferencji. Otrzymamy nie tylko informacje na temat samego modelu oraz sposobów jego finansowania, ale również spersonalizowaną ofertę.

Supernowoczesny i bezpieczny: sprawdź cenę najnowszej wersji Golfa

Artykuł powstał we współpracy z marką Volkswagen.

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy