Nowe oblicze Golfa. Innowacje w najnowszej generacji

Myślisz, że w kategorii kompaktów trudno jeszcze wymyślić coś nowego i zaskakującego? 8. generacja VW Golf skutecznie udowodni ci, że się mylisz. Nowe rozwiązania technologiczne oraz cyfrowe pozostawiają konkurencję daleko w tyle i wyznaczają nowe standardy dla tej kategorii pojazdów.

Uziemiony w domu? Nie musisz odkładać marzeń o nowym samochodzie na później! Dzięki nowemu projektowi marki Volkswagen bez wychodzenia z mieszkania dowiesz się wszystkiego o wybranym samochodzie. Usługa e-Home pozwala użytkownikom, po wyborze samochodu na stronie marki, na odbycie wideokonsultacji z ekspertem, który odpowie na pytania i przygotuje dla nas spersonalizowaną ofertę. Takie rozwiązanie to dobra zapowiedź cyfrowych nowinek, które oferuje nowa generacja kultowego samochodu.

Wsiadasz do auta i wszystko jest ustawione dokładnie tak jak lubisz? Dzięki utworzeniu Volkswagen ID twój Golf rozpoznaje i aktywuje profil kierowcy, gdy tylko siądziesz za kółkiem. Idealnie ustawiony jest nie tylko fotel, temperatura czy oświetlenie. Personalizacji podlegają też parametry dotyczące radia, nawigacji oraz systemów wspomagających. System Innovision Cockpit, dostępny w wyposażeniu opcjonalnym, można personalizować na wyświetlaczu sporych rozmiarów. Digital Cockpit ma przekątną 10 cali i oprócz typowych ustawień (np. licznik kilometrów, prędkościomierz) może także wyświetlać mapę.

Mało? Ekran systemu nawigacyjnego możesz spersonalizować tak samo jak smartfon. Nie tylko umieścisz tam wybraną przez siebie tapetę, ale także ikony najczęściej wybieranych funkcji.

8. generacja VW Golfa - sprawdź cenę!

Głowa do góry!

W prowadzeniu samochodu najważniejsze jest bezpieczeństwo. W nowoczesnym pojeździe liczą się nie tylko aktywne systemy wspomagania jazdy czy duża liczba poduszek powietrznych. Ogromne znaczenie mają także niepozorne funkcje ułatwiające jazdę.

Za taką można uznać dostępny w opcji wyświetlacz Head-up Display. Dzięki niemu jadąc nowym Golfem nie musisz odrywać wzroku od drogi, aby sprawdzić najważniejsze informacje. Dane z prędkościomierza, komunikaty dostarczane przez pozostałe pokładowe systemy wspomagające czy wskazówki z nawigacji wyświetlisz bowiem na przedniej szybie! Obawiasz się, że to rozwiązanie może być momentami zbyt rozpraszające? W każdej chwili możesz je wyłączyć.

8. generacja VW Golfa - sprawdź cenę!

Zawsze na czas

Życie w mieście wymaga dobrej znajomości objazdów. Tworzące się korki potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Uziemienia można uniknąć posiadając wiedzę o aktualnych utrudnieniach w ruchu. Masz nowego Golfa? Nie musisz już słuchać uważnie lokalnego radia czy prosić pasażera o sprawdzenie powiadomień na smartfonie. Wystarczy, że włączysz usługę Online Traffic Info.

Narzędzie dostępne dzięki We Connect to prawdziwe ułatwienie dla kierowcy. Dzięki niemu ma bowiem możliwość podglądu bieżącej sytuacji jaka panuje na drogach. Korki i utrudnienia można ominąć. Cenne są także informacje o tym, że zator się skończył. Dane o ruchu drogowym, dzięki połączeniu online, podawane są prawie w czasie rzeczywistym. Dodatkową przydatną funkcją jest także dynamiczna nawigacja. Uwzględnia bowiem możliwe zmiany trasy w zależności od zmian w sytuacji na drodze.

8. generacja VW Golfa - sprawdź cenę!

Światła inne niż wszystkie

Większość kierowców nie przepada za jazdą w nocy, ponieważ wymaga ona znacznie większego skupienia i szybciej męczy wzrok. Dobrze oświetlona droga to podstawa w prowadzeniu po zmroku. W Golfie ósmej generacji znajdziemy reflektory LED Matrix IQ.Light, gwarantujące kierowcy perfekcyjną widoczność. Oświetlają bowiem drogę światłem nie tylko jaśniejszym, ale także o dłuższym zasięgu. Zastosowana technologia matrycowa pozwala na automatyczne wyłączanie poszczególnych segmentów LED w zależności od potrzeby. Dzięki temu, że reflektory są zintegrowane z kamerą, prowadząc najnowszego Golfa nie oślepiasz innych użytkowników drogi, a jednocześnie możesz cieszyć się doskonałą widocznością.

8. generacja VW Golfa - sprawdź cenę!

Artykuł powstał we współpracy z marką Volkswagen.

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy