Nowa Skoda Kamiq w bardzo niskich ratach. Dlaczego warto?

Model Kamiq dostępny jest w sprzedaży dopiero od niedawna, jednak już zdążył zyskać miano jednego z najnowocześniejszych SUV-ów na rynku. Nic dziwnego: naszpikowany jest rozwiązaniami, których podstawowym zadaniem jest zadbać o bezpieczeństwo i komfort kierowcy.

Bądź on-line w każdym miejscu i każdej porze

Jak na nowoczesny samochód przystało, Skoda Kamiq wyposażona jest w szereg zaawansowanych systemów łączności. Najważniejszym ich elementem jest niewątpliwie moduł karty eSIM, obsługujący szybką łączność bezprzewodową w standardzie LTE. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że kierowca otrzymuje dostęp do wielu użytecznych informacji, takich jak np. aktualna prognoza pogody czy komunikaty o ruchu drogowym podawane w czasie rzeczywistym (system nawigacji satelitarnej bierze je pod uwagę podczas wytyczania trasy lub szacowania czasu potrzebnego na jej pokonanie). Zastosowanie karty eSIM pozwala ponadto na wykonywanie połączeń alarmowych w razie wypadku lub kolizji.

Oprócz tego, Kamiq pozwala utworzyć bezpieczne połączenie bezprzewodowe między smartfonem a komputerem pokładowym, dzięki któremu kierowca może uzyskać w każdym miejscu i o każdej porze zdalny dostęp do informacji o przebiegu pojazdu, poziomie paliwa czy temperaturze cieczy chłodzącej. Funkcja ta daje też możliwość sprawdzenia terminów nadchodzących przeglądów serwisowych czy prac konserwacyjno-eksploatacyjnych. Całości dopełnia wirtualny kokpit z ekranem o wysokiej rozdzielczości i przekątnej wynoszącej 10,25 cala, obsługujący aż 5 różnych trybów wyświetlania danych (dostępny jest także tryb sport). Cyfrowe wskaźniki, dzięki innowacyjnej konstrukcji wyświetlacza, pozostają czytelne i wyraźne nawet w mocnym słońcu lub przy jasnym, sztucznym świetle.

Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że Kamiq to samochód idealnie dostosowany do potrzeb każdego, nawet najbardziej wymagającego kierowcy. Systemy zastosowane w nowym modelu Skody sprawiają, że można go bez trudu spersonalizować i dopasować do własnych oczekiwań, czyniąc z niego znacznie więcej niż zwykły środek lokomocji.

Cenę Skody Kamiq sprawdzisz tutaj

Król multimediów?

Na pokładzie modelu Kamiq znalazło się również miejsce dla rozbudowanego, 405-watowego systemu nagłośnieniowego Skoda Sound System, wyposażonego m.in. w głośnik centralny (umieszczony w deszcze rozdzielczej) i niskotonowy. Samochód wyposażono także w technologię SmartLink wspierającą funkcję Apple CarPlay i Android Auto, a także w system MirrorLink, dzięki któremu pulpit połączonego z nim telefonu komórkowego można wyświetlić na centralnym ekranie samochodu.

System infotainment Kamiqa pozostaje również zgodny ze standardem łączności Bluetooth, niezbędnym do prowadzenia rozmów w trybie głośnomówiącym. Dwa gniazda USB-C zamontowane w podstawie podłokietnika oraz schowek Phone Box z ładowarką indukcyjną pozwalają ponadto naładować baterię smartfonu szybko i wygodnie, bez konieczności podłączania kabli czy przewodów.

Cenę Skody Kamiq sprawdzisz tutaj

Komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Na tle konkurencyjnych SUV-ów Kamiq wyróżnia się także pod względem rozwiązań z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Należą do nich m.in. aktywny, adaptacyjny tempomat działający do prędkości 210 km/h, system Park Assist wspomagający parkowanie równoległe w ciasnych miejscach, układy zdolne przewidywać groźne zdarzenia drogowe czy czujniki Side Assist zajmujące się nieustannym monitorowaniem martwego pola, czuwające nad tym, aby nie doszło do zderzenia z pojazdami, których nie widać w lusterkach. Funkcja Side Assist jest dodatkowo połączona z systemem Rear Traffic Alert, wspierającym kierowcę podczas wyjazdu z miejsca parkowania równoległego. System wykrywa pojazdy nadjeżdżające z boku, których osoba siedząca za kierownicą może w pewnych sytuacjach nie dostrzec.

To jednak nie wszystko. SUV Skody wyposażono również w funkcję Driver Alert, zdolną rozpoznać zmęczenie kierowcy na podstawie jego czasu reakcji. W razie potrzeby, system może mu zasugerować przerwę na odpoczynek. Kamiq potrafi zatem, jak widać, odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo swoich pasażerów - i to zarówno w mieście, jak i na trasie, a także podczas wielu codziennych czynności i manewrów. Nowy SUV Skody jest więc, jak widać, autem wielozadaniowym, łączącym w sobie wszystkie zalety samochodu o podwyższonym zawieszeniu oraz zwinność, wszechstronność i kompaktowe wymiary auta miejskiego, stworzonego do lawirowania w ciasnych zaułkach i na tłocznych parkingach.

Cenę Skody Kamiq sprawdzisz tutaj

Zaawansowana elektronika w służbie kierowcy

Skodę Kamiq wyposażono także w nowoczesne, adaptacyjne reflektory Full LED AFS z dynamicznymi kierunkowskazami, które na bieżąco dostosowują moc i kształt wiązki świetlnej do warunków panujących na drodze, a także we współpracującego z nimi asystenta deszczu i światła - Light and Rain Assist. Jeśli zajdzie taka potrzeba, może on samodzielnie uruchomić światła i wycieraczki samochodu. Dzięki funkcji Tunnel Light, światła zostaną aktywowane również wtedy, gdy zdarzy nam się wjechać do tunelu. Dodatkowym udogodnieniem jest system Coming/Leaving Home, który oświetla obszar wokół auta podczas wsiadania do i wysiadania z samochodu.

Zwinny i kompaktowy Kamiq został również wyposażony m.in. w system bezkluczykowego dostępu Kessy oraz samościemniające się lusterka boczne z funkcją podgrzewania i elektrycznej regulacji, które zapobiegają występowaniu odbić i refleksów świetlnych zdolnych w niektórych sytuacjach oślepić kierowcę. Niespodzianki skrywają również komfortowe, podgrzewane fotele przednie i tylne oraz elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika, którą można otworzyć pilotem. W opcjonalną funkcję grzania da się również wyposażyć przednią szybę, wieniec kierownicy oraz dysze spryskiwaczy.

Innowacyjny SUV Skody można w tej chwili kupić w ramach nowej, korzystnej oferty finansowania. Jeśli nowego Kamiqa zdecydujemy się wziąć na kredyt, spłatę zobowiązań będziemy mogli rozłożyć na niskie, miesięczne raty, które nie powinny obciążyć naszego portfela. Takie rozwiązanie pozwoli nam się cieszyć nowym samochodem i wszystkimi jego zaletami bez zbędnej zwłoki, i to przy minimum formalności.

Cenę Skody Kamiq sprawdzisz tutaj

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy