Nikt nie chciał Porsche w spadku. Jest warte ponad ćwierć mln zł!

Nietypowy problem napotkali urzędnicy Gminy Maków (łódzkie). Jej wójt – Jerzy Stankiewicz – ogłosił właśnie nieograniczony przetarg dotyczący sprzedaży żółtego Porsche Cayman. Auto trafiło do Gminy po jako spadek po jednym z lokalnych biznesmenów. Po samochód nie zgłosił się żaden z członków rodziny zmarłego mężczyzny!

Żółte Porsche rocznik 2015 było własnością jednego z lokalnych przedsiębiorców. Mężczyzna zmarł w ubiegłym roku pozostawiając po sobie spory majątek. Ten szacowany jest na około 2,5 mln zł. Kolejni spadkobiercy odmawiali jednak przejęcia należnego im spadku. Nie ma się jednak czemu dziwić - długi zmarłego mężczyzny szacowane są na ponad 4 mln zł.

W myśl obowiązujących przepisów majątek przedsiębiorcy przeszedł na własność gminy, która odpowiada za niego wyłącznie do wartości przejętego mienia (nie odpowiada za resztę długów). Urzędnicy zobowiązani są więc do zlicytowania pozyskanego przez gminę majątku i przekazania uzyskanych w ten sposób środków wierzycielom.

Reklama

Samochód, który czeka właśnie na nowego właściciela, to Cayman typoszeregu 981. Auto po raz pierwszy zarejestrowane zostało 17 kwietnia 2015 roku.

Cena wywoławcza (i zarazem minimalna) ustalona została na... 251 100 zł (z VAT). Przetarg ma charakter otwarty, by wziąć w nim udział trzeba jednak wpłacić wadium w wysokości 10 proc. ceny, czyli 25 110 zł. Na pocieszenie spieszymy dodać, że wadium podlega zwrotowi w terminie do 7 dni od daty rozstrzygnięcia przetargu, o ile nasza oferta nie zwycięży w postępowaniu (wówczas zostanie zaliczone na poczet wylicytowanej ceny).

Cena - przynajmniej na pierwszy rzut oka - nie wydaje się okazyjna. Za nowe Porsche Cayman obecnej (tej samej, ale zmodernizowanej generacji) zapłacić trzeba w salonie 239 470 zł. Sprzedający nie podaje jednak specyfikacji, a w tego typu pojazdach wartość wyposażenia dodatkowego potrafi podwoić kwotę wyjściową. Samochód może się też pochwalić symbolicznym przebiegiem. Od dnia wyjechania z fabryki żółte Porsche pokonało zaledwie 4841 km.

Termin składania ofert mija 8 kwietnia o godzinie 15:00. Nabywca zobowiązany jest do wpłacenia wylicytowanej kwoty w terminie do 7 dni od daty otrzymania pisemnego powiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty.

PR

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy