​Minidrony w muzeum Mercedesa. Powstał niesamowity film

Z okazji ponownego otwarcia Muzeum Mercedes-Benz prezentujemy film wideo, nakręcony z drona. Do jego produkcji posłużyły minidrony ważące mniej niż 100 gramów każdy, z zamontowanymi kamerami 4K. Drony wielkości dłoni mogą przelatywać nawet przez małe przestrzenie - w tym przez otwarte drzwi klasycznych modeli Mercedes-Benz.

article cover
Informacja prasowa (moto)

Co zobaczysz na filmie, które publikujemy poniżej? Na przykład przelot przez uniesione drzwi legendarnego 300 SL "Gullwing". Albo wizyta w kabinie autobusu Mercedes-Benz LO 1112 z Argentyny.

Film z perspektywy lecącego drona prezentuje praktycznie wszystkie poziomy muzeum: prowadzi od tarasu na dachu przez kolejne sale z motoryzacyjnymi legendami oraz sekcje poświęcone fascynującym rozwiązaniom technicznym aż do głównego wyjścia. Nietypowe ujęcia pozwalają odkryć wiele ekscytujących detali.

Zespół Muzeum Mercedes-Benz oraz twórcy filmu - Daniel Wagner i André Jung z minidrone.studio - wykonali zdjęcia w czasie, gdy muzeum było zamknięte z powodu koronawirusa.

Już wstępny plan zakładał, że oprócz zdjęć z zewnątrz i wewnątrz minidrony muszą przelatywać przez wnętrza pojazdów. To odważna koncepcja, biorąc pod uwagę, że wartość muzealnych eksponatów nierzadko liczy się w milionach.

Jednocześnie była to jednak okazja, by przedstawić muzeum z nieznanych dotąd perspektyw. "W Muzeum Mercedes-Benz zawsze staramy się wprowadzać nowe koncepcje, a w naszych kanałach społecznościowych chcemy podążać niekonwencjonalnymi ścieżkami. Wzbudza to duże zainteresowanie - zresztą sukces (filmu) mówi sam za siebie" - mówi Michael Abele, menedżer Muzeum Mercedes-Benz ds. mediów społecznościowych.

Daniel Wagner i André Jung z minidrone.studioInformacja prasowa (moto)

Zgody na filmowanie udzielono pod warunkiem należytej ochrony prezentowanych w muzeum aut. Z tego względu filmowcy intensywnie ćwiczyli najtrudniejsze ujęcia z prawdziwymi przeszkodami, korzystali też z symulacji cyfrowych. "Cieszymy się, że muzeum nam zaufało i dało nam swobodę w realizacji filmu" - wspomina André Jung.

Ostateczny rezultat powstał w ciągu 3 dni produkcji i montażu. Twórcy przyznają, że praca nad filmem nie była tak "fajna", jak może wydawać się podczas jego oglądania. Jak mówi Daniel Wagner, tylko szybki lot zapewniał estetyczne, płynne zdjęcia, więc o powolnych lotach w pobliżu samochodów nie było mowy. Wymagało to dużego doświadczenia i praktyki.

W przypadku gotowego wideo prędkość nagrywania w wielu miejscach została cyfrowo spowolniona, tak aby osiągnąć optymalny efekt dla widza - np. na zakręcie w sali z samochodami wyścigowymi i rekordowymi maszynami Mercedes-Benz.

Muzeum Mercedesa

Muzeum Mercedesa 
Muzeum Mercedesa 
Muzeum Mercedesa 
Muzeum Mercedesa 
Muzeum Mercedesa 
Muzeum Mercedesa 
Muzeum Mercedesa 
Muzeum Mercedesa 
Muzeum Mercedesa 
Muzeum Mercedesa 
Muzeum Mercedesa 
Muzeum Mercedesa 
Muzeum Mercedesa 
Muzeum Mercedesa 

"W sumie do filmowania w Muzeum Mercedes-Benz wykorzystaliśmy cztery różne typy dronów" - kontynuuje Daniel Wagner. "Tych dronów nie można normalnie kupić; zmodyfikowaliśmy je pod kątem naszych potrzeb, używając różnych komponentów". Do przelotu przez ciasne miejsca posłużyły lekkie minidrony wielkości dłoni. Zdjęcia z zewnątrz wykonano przy pomocy cięższych modeli, odpornych na podmuchy wiatru. Te ostatnie można obsługiwać także zdalnie, za pomocą pilota i wideookularów. W ten sposób powstały długie ujęcia bez cięć - kolejny powód, dla którego klip jest tak wyjątkowy.

"Nowym filmem chcemy inspirować ludzi, by nas odwiedzili - czy to osobiście, czy z kanapy w domu" - mówi Monja Büdke, dyrektor Muzeum Mercedes-Benz.

Spektakularny przelot dronem przez wnętrza Muzeum Mercedes-Benz 

Muzeum Mercedes-Benz zostało ponownie otwarte 9 maja 2020 r., początkowo od piątku do niedzieli.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas