Reklama

Juke-R i nismo - po raz pierwszy w Polsce!

W ten weekend w Warszawie fanów motoryzacji czeka prawdziwa gratka. Na imprezie z cyklu Verva Street Racing pojawi się wiele samochodowych perełek. Jedną z gwiazd będzie np. nissan juke w wersji R!

Przypominamy, że juke-R zadebiutował w tym roku w Dubaju pokonując na tamtejszym torze kilka ultraszybkich supersamochodów. Zbudowany w oparciu o podzespoły modelu GT-R pojazd napędzany jest 3,8 litrowym silnikiem V6 o mocy 485 KM i maksymalnym momencie obrotowym 588 Nm. Napęd przekazywany jest na wszystkie koła za pośrednictwem dwusprzęgłowej, zautomatyzowanej skrzyni biegów. Samochód przyspiesza do 100 km/h w 3,7 s i rozpędza się do prędkości maksymalnej 257 km/h.

Obecnie na świecie istnieją jedynie dwa egzemplarze tego samochodu - po jednym z kierownicą po prawej i lewej stronie. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, przedstawiciele Nissana zdecydowali się wyprodukować niewielką, limitowaną do kilkudziesięciu sztuk serię tych pojazdów. Chociaż auta nie zostały jeszcze zbudowane, mimo astronomicznej ceny - około 450.000 euro - wszystkie egzemplarze znalazły już nabywców głownie w krajach Bliskiego Wschodu.

Reklama

Nissanem juke-R jeździł już wysłannik INTERIA.PL. Nasz reporter był przedstawicielem jednej z dwóch polskich redakcji, którzy uczestniczyli w jazdach tych modelem, które odbyły się w Dubaju.

Przy okazji warszawskiej imprezy Nissan zaprezentuje również model juke przygotowany przez fabrycznego tunera japońskiej marki - firmę Nismo. Samochód wyróżnia się m.in. innymi zderzakami, poszerzonymi błotnikami czy tylnym spoilerem dachowym. Wiadomo również, że inżynierowie z Nismo zajęli się też zawieszeniem i jednostką napędową, ale dane techniczne auta nie zostały jeszcze opublikowane.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Verva Street Racing | Nismo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje