Reklama

Gran Turismo Polonia 2014

Już po raz 10 gościmy w naszym kraju imprezę z cyklu Gran Turismo. Jak co roku, odbywa się ona w stolicy Wielkopolski, tym razem w całości na Torze Poznań i jak co roku, obfitować będzie w unikatowe, najdroższe i najmocniejsze samochody świata.

"W 2014 odwróciliśmy kolejność wydarzeń. Mild Gran Turismo Polonia rozpocznie się od zamkniętej części treningowej na Torze Poznań. Uczestnicy przyjeżdżają  do Poznania dzisiaj wieczorem, a od czwartku rozpoczną zajęcia z instruktorami. Część otwarta wydarzenia, dotychczas rozgrywana w niedzielę na ulicach Poznania, odbędzie się w sobotę na Torze Poznań.  Mild Gran Turismo Polonia 2014 będzie imprezą obfitującą we wspaniałe motoryzacyjne emocje"  - zapowiedział Peter Ternström, główny organizator imprezy.

Reklama

Zmiana harmonogramu wydarzenia została wprowadzona po zeszłorocznym incydencie z udziałem publiczności. Decyzję o przeniesieniu imprezy na tor, podjęto by w całkowitym bezpieczeństwie, nadal zapewniać widowni niezwykłe show motoryzacyjne, które jak mówią organizatorzy, od zawsze było najważniejszym punktem poznańskich spotkań.

Dzień otwarty zaplanowany jest na sobotę. Bramy poznańskiego toru zostaną otwarte od godziny 10.00 i aż do godziny 17.00 będzie można nie tylko podziwiać unikatowe i najdroższe samochody świata (m.in Porsche 918 Spyder, Ferrari 458 Speciale czy znanego poznańskiej publiczności klasyka wyścigów - Forda GT40 mk2), ale i skorzystać z innych  atrakcji, m.in. symulatoru dachowania, zderzeń czołowych, wsiąść do bolidu F1 Roberta Kubicy czy zobaczyć pokazy specjalne mistrza driftu Macieja Polody oraz ewolucji z udziałem helikoptera.

Przez całą imprezę czynna będzie również moto strefa dla najmłodszych, gdzie o dobrą zabawę zadbają animatorzy. Odwiedzający będą mieli również możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach, w których oprócz nagród rzeczowych, będzie można wygrywać przejażdżki samochodami GT po torze.

Zatem jednym zdaniem - wsiadaj w samochód i pal gumy do Poznania!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje