Trzylatek za kierownicą Ferrari. To niesamowite, jak kontroluje auto

Niegdyś samochody sportowe kojarzyły się z pewną elitarnością również pod kątem prowadzenia. Nie każdy miał na tyle umiejętności, by skutecznie poprowadzić sportowego potwora. Dziś przeszło kilkusetkonne pojazdy może kontrolować nawet małe dziecko.

Na jednym z profili w mediach społecznościowych udostępniono film pokazujący krótką przejażdżkę po placu jakiejś posiadłości. Uwagę zwracają zarówno samochód, jak i kierowca.

Objazd po placu w Ferrari SF90 Stradale. Za kierownicą trzylatek

Głównym czterokołowym bohaterem tego nagrania jest Ferrari SF90 Stradale. Samochód jest hybrydą typu plug-in posiadającą napęd na wszystkie koła. Łączna moc układu wynosi 1 000 KM. Ferrari SF90 rozpędza się do setki w 2,5 sekundy. Obecność takiego samochodu mogłaby świadczyć, że za jego kierownicą znajdzie się jakiś doświadczony kierowca wyścigowy. Nic bardziej mylnego.

Reklama

Za kierownicą auta siada... trzylatek. Najpierw, stając na krzesełku, otwiera sobie garaż. Oczywiście z wiadomych względów chłopiec nie jest w stanie jednocześnie dosięgnąć pedałów i obserwować otoczenie zza przedniej szyby. Na to jednak też znalazł sposób. Na dachu montuje kamerkę, a obraz z niej ma na tablecie, który ustawia sobie na konsoli środkowej.

Następnie możemy zobaczyć, jak 3-letni chłopiec manewruje autem po placu i z powrotem wjeżdża nim do garażu. Mimo swojego wieku maluch sprawia wrażenie "starego wyjadacza", którego żadna maszyna nie jest już w stanie zaskoczyć. W teorii o wypadek naprawdę nie było trudno.

Trzylatek ma dobre motoryzacyjne wzorce

Ferrari SF90 Stradale nie jest jedynym pojazdem, z którym do czynienia miał Zayn Sofuoglu. Na jego profilu w mediach społecznościowych można zobaczyć, jak prowadzi (w zamkniętych miejscach) różnego rodzaju poajzdy - od gokartów, przez skutery po motocykle. Nieobce, choć niezwiązane z motoryzacją, są mu również narty wodne czy snowboard.

Chłopiec ma dobre motoryzacyjne wzorce. Jego ojcem jest Kenan Sofuoglu, 5-krotny zdobywca tytułu mistrza świata WSSP. Obecnie to turecki polityk, należący do Partii Sprawiedliwości i Rozwoju. Jej liderem jest prezydent Turcji - Recep Tayyip Erdogan.

Biorąc pod uwagę iloma maszynami miał już okazję jeździć młody Sofuoglu, a także z jaką łatwością radzi sobie za kierownicą 1000-konnego Ferrari SF90 Stradale, można być pewnym, że jego ojciec wychowuje sobie godnego następcę.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ferrari | trzylatek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama