Tak się wymienia studzienki na drodze. Ten operator koparki to prawdziwy mistrz

Ilu robotników trzeba, żeby wymienić studzienkę kanalizacyjną? Brzmi jak początek dowcipu, ale prawidłowa odpowiedź brzmi „jednego”. I to wcale nie jest żart.

Na ile interesujący może być filmik o tym, że drogowcy wymieniają studzienkę kanalizacyjną? Okazuje się, że może on stać się hitem internetu. Wszystko za sprawą umiejętności operatora koparki oraz oczywiście samej koparki.

Na poniższym nagraniu możecie zobaczyć, jak ów operator najpierw nacina asfalt, usuwa jego warstwę, chwytnym ramieniem przenosi krawężniki, a następnie łyżką wybiera ziemię wokół studzienki. Później wyjmuje ją, zastępuje nową i zasypuje dziurę. Układa też na nowo krawężniki, uklepuje ziemię, nawet dekiel od studzienki kładzie na miejsce za pomocą koparki.

Reklama

No dobrze, może odrobinę przesadziliśmy - oprócz operatora koparki na miejscu jest jeszcze dwóch innych pracowników, ale ich rola jest marginalna. Tym co robi wrażenie, jest zręczność operatora i wielofunkcyjność samej koparki. Dzięki różnym końcówkom ramienia może ona wykonywać wiele różnych czynności w tym także chwytać i przenosić przedmioty.

Jak możemy dowiedzieć się z opisu nagrania, ta koparka to Volvo EWR150E. W pełnej krasie możecie zobaczyć ją na poniższym wideo.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Volvo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy