Porsche Taycan weźmie udział w biegu charytatywnym

W jednym z najbardziej niezwykłych biegów na świecie ważną rolę odegra pierwszy elektryczny model Porsche.

Wings for Life World Run to bieg, w którym uczestnicy na całym świecie ruszają o tej samej porze. Biorą w nim udział zarówno profesjonalni biegacze, jak i zupełni amatorzy, a także osoby niepełnosprawne, również poruszające się na wózkach.

Co ciekawe, bieg ten nie ma mety. Zamiast linii wyznaczającej finisz, 30 minut po rozpoczęciu biegu, za uczestnikami rusza samochód - kiedy kogoś dogoni, kończy on swój bieg. W tym roku, za osobami biorącymi udział w Wings for Life World Run w Poznaniu, ruszy Porsche Taycan. Komunikatowi Porsche Polska towarzyszy zdjęcie Taycana Turbo S, co oznacza, że za uczestników gonił będzie "elektryk" o mocy 761 KM i rozpędzający się do 100 km/h w 2,8 s. Oczywiście kierowca nie będzie korzystał z pełni możliwości układu napędowego, ale gdyby chciał, byłby to naprawdę krótki bieg.

Reklama

Najważniejsze w Wings for Life World Run jest jednak to, że całość opłat startowych, wnoszonych przez zawodników, jest przekazywana na badania nad metodami leczenia urazów rdzenia kręgowego.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy