Pierwszy egzemplarz Bugatti Centodieci trafił do właściciela

Niezwykle rzadki i ekstremalnie drogi Bugatti Centodieci trafił do pierwszego właściciela. Pojazd został polakierowany specjalnym kolorem Bugatti EB110 Blue, by bezpośrednio nawiązywać do kultowego Bugatti EB110 GT.

 

Superluksusowy Bugatti Centodieci to rzadki i niezmiernie drogi model francuskiego producenta, który bazuje na platformie Chirona. Pojazd został zaprezentowany w 2019 roku, dokładnie w 110. rocznicę założenia firmy przez Ettore Bugattiego i stanowi hołd dla kultowego już modelu EB110 z lat 90. Jak donosi zachodnia prasa - pierwsza sztuka z zaledwie 10, które powstały - trafiła właśnie do nowego właściciela.

Kosztujący zawrotne 8 000 000 euro egzemplarz został polakierowany specjalnym kolorem Bugatti EB110 Blue, a jego wnętrze zostało skrupulatnie obszyte pikowaną skórą o wzorze szachownicy. Fotele, podsufitka, panele drzwi, a nawet konsola środkowa również zostały utrzymane w charakterystycznym kolorze niebieskim. Właściciel nie ukrywa, że jego życzeniem było jak najwierniejsze upodobnienie nowego superbolidu do wspomnianego już modelu EB110 GT, który zresztą od wielu lat także gości w jego garażu.

Reklama

Z okazji przekazania pojazdu firma Bugatti udostępniła krótki materiał wideo, podkreślający podobieństwa pomiędzy modelami.

Bugatti Centodieci jest napędzany potężnym 8-litrowym silnikiem quad-turbo W16 o mocy 1600 KM, znanym chociażby z Bugatti Chiron Super Sport. Supersamochód jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość wynoszącą 380 km/h i rozpędzą się od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,4 sekundy. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bugatti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy