Reklama

Papieski Harley sprzedany. Niewiarygodna cena!

Motocykl Harley Davidson, który papież otrzymał w podarunku od właściciela fabryki tych kultowych maszyn, Willie'ego G. Davidsona został sprzedany na aukcji w Paryżu za 210 000 euro. Pieniądze te zasilą rzymski Caritas.

Motocykl Dyna Super Glide Custom 2013 z silnikiem 1 585 ccm ma na baku podpis papieża.

Papieskiego Harleya wystawiono na aukcji za cenę wywoławczą 15 000 euro, ale osiągnął w trakcie licytacji cenę czternastokrotnie wyższą.

Wystawioną za 1 500 euro zamszową kurtkę rozmiar XL, którą papież otrzymał w podarunku razem z motocyklem i która również została przez Franciszka podpisana, sprzedano na aukcji za 50 000 euro. Franciszek dostał oba podarunki w czerwcu ubiegłego roku podczas uroczystości zorganizowanej w Rzymie z okazji 110. rocznicy istnienia marki Harley Davidson.

Reklama

Zjechały wówczas do Rzymu, na szeroką Via Conciliacion prowadzącą do Placu św. Piotra, tysiące motocyklistów. Otrzymali błogosławieństwo od papieża, który zauważył jednak przy okazji, że "potęga przyjemności" sprawia niekiedy, iż Boga zastępuje się "złudnymi ludzkimi idolami".

W październiku Franciszek ogłosił, że dochód ze sprzedaży rasowego motocykla Harley Davidson przeznaczy na remont i przebudowę jadalni schroniska dla ubogich znajdującego się na Stazione Termini, głównym dworcu kolejowym Rzymu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje