Nowy kodeks. W mieście ograniczenia nawet do 10 km/h!

W Hiszpanii znowelizowano Kodeks Ruchu Drogowego. Nowe przepisy pozwalają na szybszą jazdę po autostradach, ograniczają prędkość pojazdów w mieście i karzą pieszych.

Naczelna Dyrekcja Ruchu Drogowego, współautor kodeksu liczy, że dzięki niemu liczba ofiar na hiszpańskich drogach spadnie o połowę - poniżej 1000 osób rocznie.

Reklama

Wkrótce lubiący szybką jazdę będą mogli bez obaw rozpędzić się do 130 km/godz. na autostradach, ale wyłącznie na wyznaczonych odcinkach. Uważniej trzeba będzie jeździć po mieście, bo nowy kodeks zezwala na ograniczenie prędkości nawet do 10 km/godz! Karą za używanie antyradaru są: 200 euro i 3 punkty karne a urządzeń unieszkodliwiających policyjne radary - 6 tys. euro i 6 punktów karnych.

Dzieci i młodzież mają obowiązek jazdy w kaskach na rowerach a rodzice mogą mieć zarekwirowane auto, jeśli przewożą małe dzieci bez fotelika.

Prowadzenie po alkoholu i pod wpływem narkotyków karane jest mandatami od 500 do 1000 euro.Taką samą karę zapłacą piesi, którzy pod wpływem substancji odurzających przyczynią się do wypadku drogowego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje