Reklama

Defender szybko nie zginie

Średnia długość życia nowego modelu samochodu wynosi 6 lat. Po tym okresie spadająca sprzedaż i opatrzona sylwetka powodują, że na rynku pojawia się jego następca.

Są jednak pojazdy, których ta reguła nie dotyczy. Zalicza się do nich Land Rover.

Chociaż w ofercie tego producenta pojawia się coraz więcej modeli, które designem nie odbiegają od współczesnych trendów, to wciąż w produkcji znajduje się model, który debiutował 16 lat temu i który jest równie ładny... jak obudowa transformatora. Za to stylistycznie powiązany jest z pierwszym Land Roverem, który opracowano na potrzeby wojska podczas drugiej wojny światowej. Słowo stylizacja konstruktorom tego pojazdu była całkowicie obce... Mowa o Defenderze.

Reklama

Nic dziwnego, że od pewnego czasu trwają dywagacje nad terminem zakończenia produkcji tego modelu. W końcu producent zdementował plotki, że dojdze do tego w przyszłym roku ogłaszając, że właśnie na 2007 rok zaplanowano face-lifting. Zapewniono jednocześnie, że Defender będzie produkowany przynajmniej do 2010 roku.

Pierwsze samochody cywilne marki Land Rover trafiły do klientów w 1948 roku. Od tamtej pory wyprodukowano ponad 1.8 miliona tych samochodów. Produkcja Defendera wciąż wynosi 25 tysięcy rocznie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zginął | 6 lat

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy