Reklama

Bez drogi nie pójdą głosować

Mieszkańcy Bieczyna w Zachodniopomorskiem zapowiadają bojkot wyborów prezydenckich. Ma to być protest przeciwko lekceważeniu ich próśb o remont jedynej drogi, którą można dojechać do wsi - właściwie można tylko próbować dojechać.

Trudno bowiem policzyć, ilu kierowców zerwało tam zawieszenie, a ilu straciło miskę olejową. Do Bieczyna nie chce zaglądać straż pożarna ani pogotowie ratunkowe.

Reklama

- Taksówkarz, drogi Panie, jak mu się mówi gdzie ma jechać, to nawet dwa lub trzy razy tyle ile się należy, nie chce wziąć. Szkoda mu samochodu - mówi mieszkaniec Bieczyna. - Taka droga, że jedną dziurę ominiesz, a w pięć wpadniesz - dodaje.

Mieszkańcy wsi już prosili i błagali lokalne władze - bez skutku. Przed rokiem zbojkotowali "eurowybory" i coś drgnęło. Pojawił się ciężki sprzęt, postał we wsi przez miesiąc, po czym odnowiono ponad 100-metrowy odcinek drogi.

Asfalt był jednak kiepskiej jakości. Gdy przyszły upały, to zawijał się na koła ciągników i przyczep. Dlatego 20 czerwca mieszkańcy też nie pójdą głosować. Może i tym razem drogi przybędzie.

- Jeśli władzy nie zależy na głosach, to nie ma sprawy. Ale przed każdymi wyborami przyjeżdżają i obiecują. No a po wyborach wiadomo: nie widać ani władzy, ani spełnionych obietnic - mówią mieszkańcy.

Wybory prezydenckie są bardzo ważne, ale mieszkańcy są nieugięci. Liczą, że lokalne władze, które na jesieni także czekają wybory, pójdą w końcu po rozum do głowy i zatroszczą się o blisko 140 głosów mieszkańców Bieczyna.

Droga przez mękę do Bieczyna:

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: głosowania | WSI | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy