Aston Martin Bonda sprzedany za prawie 2,5 miliona funtów

Aston Martin DB10 z filmu "James Bond: Spectre" został sprzedany na aukcji w Londynie za 2 434 500 funtów brytyjskich, czyli prawie 14 milionów złotych. Samochód nie został dopuszczony do poruszania się po drogach publicznych.

Powstało jedynie 10 egzemplarzy modelu DB10, z czego dwa nie brały udziału w kręceniu filmu i pozostały nienaruszone. Jeden z nich został właśnie sprzedany na aukcji w Londynie za niebagatelną sumę, która w przeliczeniu wyniosła ponad 13,7 miliona złotych!

DB10 wykonany ręcznie w Warwickshire, charakteryzuje się jednostką napędową V8 o pojemności 4,7 litra co pozwala mu rozpędzić się do 305 km/h. Samochód nie został jednak dopuszczony do ruchu publicznego.

Pojazd został sprzedany w domu aukcyjnym Christie's w Londynie. Na karoserii samochodu widnieje podpis Daniela Craiga, który wcielił się w rolę tytułowego agenta MI6 w "Spectre". Dochód ze sprzedaży samochodu zostanie przekazany na cele charytatywne.

Aston Martin współpracuje z Bondem już od ponad 50 lat. Agent Jej Królewskiej Mości prowadził pojazd brytyjskiej marki po raz pierwszy w filmie "Goldfinger" z 1964 roku. Sean Connery kierował wtedy modelem DB5.

Podczas nagrywania najnowszej części przygód Jamesa Bonda zniszczono samochody na łączną sumę przekraczającą 25 milionów funtów (około 141 milionów złotych).

Reklama

Informacja własna

RMF24.pl
Dowiedz się więcej na temat: Aston Martin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama