Toyota odpowiada

Kilka dni temu zamieściliśmy list jednego z naszych czytelników, który usiłując kupić nową Toyotę Yaris nie znalazł w Krakowie samochodu testowego z interesującym go silnikiem Diesla. Czytelnik ów sugerował, że taniej będzie sprowadzić (ale samodzielnie) taki samochód z USA. To TUTAJ.

Po tej publikacji otrzymaliśmy odpowiedź od jednego z krakowskich dilerów samochodów tej marki.

"W odpowiedzi na artykuł, dotyczący samochodów marki Toyota (...) pragniemy poinformować, iż autor przedstawianego listu nie miał racji. Firma ANWA - krakowski dealer Toyoty, mieszczący się przy al. Pokoju 57 posiada Toyotę Yaris z silnikiem D4D w wersji Prestige z bezkluczykowym otwieraniem i uruchamianiem pojazdu - "Inteligentny kluczyk" jako samochód do jazdy testowej od 14.04.2006r.

Pragniemy również poinformować, że nie jest możliwe posiadanie przez dealera jakiejkolwiek marki, wszystkich wersji samochodów do jazdy testowej. Przyjmując za przykład analizowaną w tym artykule Toyotę Yaris wiemy, że posiada ona 3 wersje silnika, 2 rodzaje skrzyni biegów i 2 rodzaje nadwozia. Ze specyfikacji cenowej wynika, że Toyotę Yaris można nabyć w 20 różnych wersjach tego modelu. Niemożliwe do spełnienia jest zatem dla dealera posiadanie takiej liczby testowych Yarisów. Toyota w swojej gamie posiada 10 różnych modeli, co daje w sumie 214 różnych wersji.

Reklama

Z poważaniem Prezes Zarządu Andrzej Walbiner "

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy