Reklama

Ten Mercedes sprzedaje się lepiej niż Golf!

Kryzys szerokim łukiem omija producentów pojazdów klasy premium. Jak wynika na najnowszych danych opublikowanych przez Mercedesa firma ze Stuttgartu zebrała już prawie 90 tys. zamówień na nową klasę A!

Niespełna miesiąc temu, by sprostać zapotrzebowaniu na nowy model, w fabryce w niemieckim Rastatt wprowadzono trzyzmianowy system pracy. Wówczas niemiecki producent mógł pochwalić się liczbą 70 tys. zamówień. Obecny wynik - 90 tys. zamówień - to swoisty rekord, biorąc pod uwagę, że samochód pojawił się w salonach w czerwcu. W samej Polsce zebrano już 360 zamówień, a plan sprzedaży na przyszły rok to 800 egzemplarzy.

Dla porównania, do tej pory Volkswagen zebrał około 40 tys. zamówień na nowego Golfa VII generacji, którego światowa premiera odbyła się we wrześniu. A warto dodać, że Golf - w przeciwieństwie do Mercedesa - nie jest zaliczany do segmentu premium...

Reklama

Poza Niemcami nowa generacja klasy A produkowana jest również na Węgrzech, w Finlandii i Meksyku.

Prezes Mercedesa - Dieter Zetsche - prognozuje, że tegoroczna sprzedaż aut z gwiazdą na masce będzie o ok. 5 proc. większa niż zeszłoroczne 1,28 mln pojazdów. Do 2020 roku Mercedes i Smart sprzedawać chcą rocznie 2,6 mln aut.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: premium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje