Reklama

Spadł śnieg, więc kierowcy będą parkować za darmo

Kierowcy nie płacą dziś za parkowanie w centrum Katowic. Wszystko przez zimę. Śnieg zasypał miejsca parkingowe i kierowcy narzekali, że trudno w nie wjechać, a płacić trzeba.

- Parkingowi zamiast wypisywać kwitki, chwytają za łopaty i pomagają odśnieżać miasto. Odgarniają śnieg, a my to potem ładujemy na ciężarówki i wywozimy - opowiada reporterce RMF FM pracownik Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, który pracuje od rana przy ul. Kochanowskiego. Dużo tego śniegu już wywieźliśmy, bardzo dużo, kilka samochodów, ale nie liczę tego - dodaje.

Kierowcy cieszą się, że nie muszą płacić za parking. Strasznie się cieszę, bo przyjechałem tylko na kilka minut, a normalnie musiałbym płacić za całą godzinę postoju. Nie wiedziałam o tych darmowych parkingach, ale to miła niespodzianka. Dziękuję - uśmiecha się mieszkanka Bielska Białej.

Reklama

Nigdy jednak wszystkim dogodzić się nie da. Niektórzy kierowcy narzekają: Jeździ się gorzej, bo ulice są zablokowane przez tych, którzy odśnieżają.

Zwolnienie z opłat za postój w centrum Katowic obowiązuje tylko dziś, ale jeśli znów będzie intensywnie padać, taka sytuacja może się powtórzyć.

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama