Polacy pokochali MINI? Rekordowa sprzedaż!

Na rosnącej popularności pojazdów premium zyskują nie tylko dealerzy Audi, BMW czy Mercedesa. Rekordowym wzięciem cieszą się obecnie w Polsce samochody spod znaku Mini.

Jak podaje instytut Samar w okresie od 1 stycznia do końca sierpnia bieżącego roku w naszym kraju zarejestrowano aż 964 egzemplarze nowych aut brytyjskiej marki. To rekordowy wynik w historii polskiego importera.

Największym zainteresowaniem nabywców cieszą się Mini w wersji trzy i pięciodrzwiowej. Tylko w zeszłym miesiącu z polskich salonów wyjechało 55 sztuk. Od początku roku na takie auto zdecydowało się 477 klientów z Polski.

Drugim najpopularniejszym modelem należącej obecnie do BMW marki jest Countryman. W sierpniu zarejestrowano 34 egzemplarze tego auta. Od początku roku na polskich drogach przybyło już 300 nowych Countrymanów. W tym samym czasie klienci znad Wisły zarejestrowali też 169 nowych egzemplarzy modelu Clubman.

Warto zaznaczyć, że w porównaniu do okresu styczeń-sierpień ubiegłego roku sprzedaż MINI wzrosła na polskim rynku o rekordowe 50 proc!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: MINI
Reklama