Nawet 10 tysięcy dolarów obniżki. Tesle w Stanach znowu potaniały

Należąca do Elona Muska firma ponownie zaktualizowała cennik swoich niektórych modeli. Tym razem spore obniżki dotknęły Tesle Model S oraz X. W przypadku tej ostatniej upusty sięgają nawet 10 tys. dolarów

 

Tesla po raz drugi w tym roku obniżyła ceny niektórych ze swoich elektrycznych modeli. Jak podaje agencje Reutera - amerykański producent obniżył koszt zakupu Tesli Model S oraz X. 

Na ten moment zmiany dotyczą wyłącznie rynku amerykańskiego.

Tesla Model X taniej nawet o 10 tys. dolarów

W przypadku podstawowej wersji Modelu S, upusty sięgają 5 tys. dolarów. Oznacza to, że pojazd kosztuje 90 tys. dolarów, w porównaniu do wcześniejszych 95 tys. dolarów. Ceny wariantu Performance zaczynają się od kwoty 110 tys. dolarów, a nie 115 tys. dolarów.

Nieco większa Tesla Model X potaniała nawet o 10 tys. dolarów, a jej cena według amerykańskiej strony internetowej zaczyna się od 100 tys. dolarów, podczas gdy za wersję Performance Plaid przyjdzie mieszkańcom USA zapłacić - 110 tys. dolarów.

Reklama

Dlaczego Tesla tanieje?

Chociaż Tesla wciąż jest liderem amerykańskiego rynku, jeśli chodzi o jej udział w rynku samochodów elektrycznych, to jednak jej pozycja w ostatnim czasie nieco osłabła. Pierwsze obniżki cen, które miały miejsce w styczniu tego roku okazały się jednak strzałem w dziesiątkę i zainteresowanie samochodami amerykańskiego producenta znacząco wzrosło.

Przy okazji "dnia inwestora", Elon Musk potwierdził, że chęć posiadania Tesli jest ogromna, a jedynym czynnikiem ograniczającym zakup jest zbyt wysoka cena. Dotychczasowa aktualizacja cennika już teraz skutkowała wyższym popytem i znaczącym odbiciem w notowaniach giełdowych przedsiębiorstwa.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | ceny samochodów | samochody elektryczne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy