Najszybciej sprzedające się samochody w Polsce. Będziesz w szoku!

Śledząc internetowe serwisy i prasę motoryzacyjną można odnieść wrażenie, że kierowcy żyją dziś głównie tematyką związaną z elektromobilnością. W rzeczywistości dla większości zmotoryzowanych w Polsce samochody na prąd jawią sie jako odległa fanaberia, a największym problemem pozostaje zakup i utrzymanie jak najbardziej funkcjonalnego "kawałka samochodu" za jak najmniejsze pieniądze.

Świadczy o tym chociażby zestawienie najszybciej sprzedających się samochodów w Polsce. Ciekawy raport opracowała firma CarVertical, która zajmuje się weryfikacją historii wystawianych na sprzedaż pojazdów. Jej specjaliści postanowili sprawdzić, które modele sprzedają się najszybciej, a które długimi tygodniami czekać muszą na nowego właściciela. W przypadku pierwszego miejsca śmiało mówić można o sporym zaskoczeniu! 

Najszybciej sprzedającym się samochodem używanym w Polsce jest obecnie Daewoo Matiz! Średnio samochód znajduje kolejnego nabywcę w mniej niż dwa tygodnie od momentu wystawienia na sprzedaż. W tym przypadku główną rolę odgrywa oczywiście cena i "polski" rodowód. Pięciodrzwiowe auto, często z przebiegiem niższym niż 100 tys. km, kupić dziś można za 1500-3000 zł. Przy odrobinie szczęścia połowa średniej krajowej pozwoli stać się właścicielem Matiza z udokumentowaną historią, często z rąk pierwszego lub drugiego właściciela.

Reklama

Drugie miejsce również traktować można w kategorii zaskoczenia. Z wynikiem nieco ponad dwóch tygodni zajmuje je Citroen C4 Picasso! Podobnie jak w przypadku Matiza, również w tym przypadku kluczowy wydaje się stosunek ceny do wieku i wielkości pojazdu. Najstarsze egzemplarze auta, które - bez przymrużenia oka - pełnić może rolę samochodu rodzinnego, kupić dziś można za mniej niż 10 tys. zl.

Ostatni stopień podium zajmuje - idealnie wpisujący się w obecne trendy - Nissan Qashqai. To najszybciej sprzedający się suv w Polsce. Wystawiony na sprzedaż egzemplarz średnio czeka na nowego właściciela nieco ponad dwa tygodnie. Ceny najstarszych aut (roczniki od 2007) w przyzwoitym stanie technicznym rozpoczynają się od około 20 tys. zł.

Czwarte miejsce na liście najszybciej zmieniających właścicieli aut zajmuje kolejna "budżetowa" propozycja - Fiat Punto. Od momentu publikacji ogłoszenia do chwili jego usunięcia mija średnio nieco ponad 15 dni. Największymi zaletami Punto, podobnie jak w przypadku Matiza, są niskie koszty eksploatacji i krajowe pochodzenie wielu egzemplarzy. W tym przypadku zakup auta z udokumentowanym przebiegiem, często z rąk pierwszego czy drugiego właściciela, jest stosunkowo prosty.

Ostatnie miejsce wśród piątki najszybciej sprzedających się aut w Polsce należy do niepozornego konkurenta Nissana Qashqaia - Hyundaia ix35. To bardzo rozsądny wybór. Za około 35 tys. zł kupić już można stosunkowo "świeży" jak na polskie warunki (roczniki od 2010) pojazd dający nadzieję na kilka lat bezproblemowej eksploatacji.

Ciekawie prezentuje się również druga strona tabeli, czyli piątka aut, które najdłużej czekać muszą na nowego właściciela. Większość z nich to modele, które mogą się pochwalić stosunkowo skromnym stażem rynkowym i - co za tym idzie - zaporowymi cenami.

***

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy