Najchętniej kupowane auta w Europie. Volkswagen na szczycie. Ale nie Golf

Rynek samochodowy od pewnego czasu przeżywa trudny okres. Pandemia, wojna na Ukrainie, zerwane łańcuchy dostaw, to wszystko odbiło się na dostępności nowych modeli. Którzy producenci wyszli obronną ręką z tych zawirowań?

Wiemy już, jak wyglądała sprzedaż nowych samochodów w Europie w lipcu tego roku. Który model cieszył się największą popularnością?

Sprzedaż samochodów w Europie - miejsca 10-6

Pierwszą dziesiątkę najlepiej sprzedających się aut na rynku europejskim w lipcu otwiera (lub zamyka, zależy z której strony spojrzymy) Kia Sportage. W lipcu sprzedało się 12 935 aut, a w całym 2022 roku - ponad 80 tys. egzemplarzy najnowszej generacji modelu. Oczko wyżej uplasował się Opel Corsa. Wynik liczony w sumie dla wersji spalinowych i elektrycznej to 14 tys. aut sprzedanych w lipcu i 102 657 w tym roku.

Na 8. miejscu zaskoczenie - VW Golf. W lipcu nabywców znalazło 14 631 Golfów, w a od stycznia sprzedało się już 103 200 sztuk. Miejsce siódme to kolejne auto z Korei - Hyundai Tuscon. Co prawda jego sprzedaż spada, ale w lipcu sprzedano 14 691 samochodów, w sumie w tym roku - 91 tys. sztuk. Miejsce szóste zajął Fiat 500, z wynikiem 15 018 aut w lipcu i 93 tys. w 2022 roku.

Reklama

Najchętniej kupowane samochody w Europie

Na miejscu piątym znalazła się Dacia Duster. 14 920 sztuk auta sprzedało się w samym lipcu, a w tym roku już 88 tys. Tuż za podium mamy Toyotę Yaris. Wynik sprzedaży w lipcu to 15 407 szt., w tym roku - 91 tys. aut.

Pierwszą "trójkę" otwiera Peugeot 208. W samym lipcu Peugeota kupiły 16 423 osoby, w tym roku nabywców znalazło 126 tys. egzemplarzy tego modelu. W ujęciu całego roku nieco mniej, ale w lipcu więcej osób kupiło drugie auto zestawienia - Dacię Sandero. Zdecydowało się na nią w lipcu ponad 17 tys. kierowców. Wynik roczny to prawie 115 tys. egzemplarzy.

Nie Duster, nie Sandero i nie Golf... Yaris też był. Więc które auto? Ranking najlepiej sprzedających się aut w lipcu w całej Europie wygrywa... Volkswagen T-Roc. W lipcu T-Roca kupiło19 130 osób, w całym 2022 roku sprzedało się prawie 106 tys. egzemplarzy tego crossovera.  

Czyżby połączenie niewielkich rozmiarów i podniesionego zawieszenia było kluczem do serc i kieszeni europejskich kierowców?

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzedaż samochodów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy