Reklama

Mniej aut w Niemczech i we Włoszech

Liczba nowych rejestracji na największym europejskim rynku motoryzacyjnym Europy - w Niemczech - spadła w październiku o 2% wobec analogicznego miesiąca ubiegłego roku i wyniosła 278 tys. aut. Od początku roku zarejestrowano o 3% mniej nowych samochodów w Niemczech. Spadła także produkcja aut u naszych zachodnich sąsiadów. Zarówno w październiku, jak i od początku roku produkcja spadła o 5%. Taka sama tendencja obserwowana jest we Włoszech.

Włoski Minister Transportu poinformował, iż liczba nowych rejestracji na włoskim rynku spadła w ubiegłym miesiącu o 3,9% wobec października 2001 roku. We wrześniu sprzedaż we Włoszech nieco wzrosła (+3,4%) i był to jedyny miesiąc, kiedy nie było spadku sprzedaży aut. Jednak do wrześniowego wzrostu przyczyniły się działania rządu, który wprowadził preferencje dla nabywców nowych aut.

Reklama

Sprzedaż Fiata we Włoszech spadła w ubiegłym miesiącu o ponad 20%. Udział tej marki na rodzimym rynku nieznacznie wzrósł z historycznie niskiego poziomu 28,7% we wrześniu do 29,2% w październiku.

Znacznie zyskał koncern BMW (dzięki Mini) oraz Citroen, którego model C3 znalazł się w dziesiątce najpopularniejszych aut na włoskim rynku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: W.E.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje