Reklama

Fatalne wieści dla kierowców. Będzie znacznie drożej!

Dopiero czekają nas znaczne podwyżki cen paliw. To efekt konfliktu w Libii - ostrzega e-petrol.pl w komunikacie.

Obecne podwyżki wynikają z zawirowań po poprzednim konflikcie w Egipcie. Benzyna 95 zdrożała średnio o 4 grosze do 4,83 zł za litr.

W efekcie wydarzeń w Libii ropa kosztuje coraz więcej. Według analityków e-petrol.pl drożeć będą wszystkie paliwa - również benzyna 98. Obecnie średnio trzeba za nią zapłacić 4,99 zł/l, choć są miasta w Polsce, gdzie kosztuje już 5,34 zł/l.

Diesel kosztuje średnio 4,72 zł/l. Jedyne paliwo, które minimalnie staniało, to gaz LPG - średnio 2,60 zł/l.

W minionym tygodniu najtaniej tankowali mieszkańcy Górnego Śląska: benzynę 95 po 4,71 zł za litr, 98 po 4,91 zł/l a olej napędowy po 4,58 zł/l. Najwyższe ceny płacili kierowcy w woj. świętokrzyskim (98 po 5,12 zł/l) i woj. opolskim (95 po 4,89 zł/l i olej napędowy po 4,82 zł/l) - podał e-petrol.pl.

Reklama

PAP
Dowiedz się więcej na temat: olej napędowy | benzyna

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy