Reklama

Ceny paliw kolejny raz w górę

W przyszłym tygodniu średnia cena benzyny 95 na polskich stacjach paliw powinna mieścić się w przedziale 4,49 - 4,57 zł za litr, oleju napędowego ok. 4,31 - 4,40 zł, a autogazu ok. 2,25 - 2,38 zł - szacuje portal e-petrol.pl. Oznacza to wzrost cen paliw.

E-petrol.pl poinformował, że w pierwszym tygodniu października za litr benzyny 95 trzeba było zapłacić średnio w Polsce 4,49 zł, podczas gdy diesel kosztował 4,30 zł. Najtaniej można było kupić autogaz - cena litra LPG na początku tygodnia wynosiła 2,28 zł.

Jak wyliczyło biuro Reflex, w mijającym tygodniu w skali całego kraju odnotowano podwyżki w wysokości średnio 4 gr za litr dla benzyny 95 i oleju napędowego, o 3 gr za litr zdrożała benzyna 98, natomiast za litr LPG trzeba zapłacić średnio 2 grosze więcej niż przed tygodniem.

Reflex zauważył, że analiza zmian cen w poszczególnych regionach wykazała dość duże zróżnicowanie skali podwyżek. Sięgają one 6-7 groszy na litrze benzyny i 5-6 groszy na lirze oleju napędowego. W niektórych województwach ceny pozostały jeszcze na poziomie z końca września lub wzrosły jedynie o 1 grosz za litr; dotyczy to województw dolnośląskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: wzrost cen | ceny paliw | cena paliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy