Reklama

Zabił Scanią matkę z trójką dzieci. Rusza proces

Przed Sądem Rejonowym w Augustowie (Podlaskie) rozpoczął się w piątek proces kierowcy ciężarówki, który we wrześniu ubiegłego roku spowodował wypadek koło Augustowa, w którym zginęła matka z trójką dzieci. Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia.

Sąd nie zezwolił przedstawicielom mediów na obecność na sali rozpraw. Jak poinformowano PAP po rozprawie w Sądzie Okręgowym w Suwałkach, oskarżony przyznał się do postawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Sąd odroczył proces do 1 kwietnia.

Reklama

Do wypadku doszło na początku września ubiegłego roku. Ciężarówka scania jadąca od strony Warszawy w kierunku Augustowa próbując uniknąć zderzenia z jadącą przed nią cysterną, zjechała na lewy pas ruchu, gdzie zderzyła się czołowo z osobowym citroenem, w którym jechała kobieta z trójką dzieci. Wszyscy zginęli.

Prokuratura oskarżyła kierowcę scanii o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, bo według niej jechał zbyt blisko cysterny. Kierowca ciężarówki został zatrzymany po wypadku, był trzeźwy. Do tej pory przebywa w areszcie.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje