Reklama

Wróć bezpiecznie do domu!

"Wróć bezpiecznie do domu!" to hasło pionierskiego Programu Dyskoteka, który będzie prowadzony w wakacje w wybranych klubach w całej Polsce.

Celem programu jest zapobieganie wypadkom dyskotekowym, które zbierają tragiczne żniwo wśród młodych kierowców. Obok edukacji, częścią programu będzie zapewnienie bezpiecznego transportu do domu tym kierowcom, którzy z powodu spożycia alkoholu samodzielnie nie mogą prowadzić.

Program Dyskoteka jest pierwszym takim przedsięwzięciem organizowanym w Polsce. Będzie on realizowany w wybranych dyskotekach w największych polskich miastach. W ramach Programu, w dyskotekach będą dystrybuowane specjalnie przygotowane ulotki edukacyjne promujące trzeźwość za kierownicą i poruszające problem wypadków dyskotekowych. Do dyspozycji gości dyskotek będą także kierowcy Renault, którzy będą spełniać rolę szoferów - kierowcy będący pod wpływem alkoholu zostaną odwiezieni do domu własnym samochodem. Program rusza w drugi weekend lipca w Kielcach a zakończy się w ostatni weekend września w Lublinie. Program będzie także organizowany m.in. w Kielcach, Rzeszowie, Gdańsku, Katowicach, Opolu i łącznie obejmie 15 miast.

Reklama

- Chcemy mówić młodym ludziom, że prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu jest realnym zagrożeniem zarówno dla kierowcy jak i dla pasażerów. Chcemy im uświadomić, że picie alkoholu przez kierowcę uniemożliwia bezpieczną jazdę samochodem! - mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations w Renault Polska, które jest organizatorem akcji.

Zdaniem specjalistów każda, nawet najmniejsza, ilość wypitego alkoholu ma wpływ na funkcjonowanie organizmu i reakcje kierowcy. Już po wypiciu jednego piwa proces postrzegania staje się dłuższy i kierowca staje się zagrożeniem dla siebie i dla innych. Prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu jest jedną z głównych przyczyn wypadków dyskotekowych, które są tragiczne w skutkach - w jednym takim wypadku ginie zazwyczaj 4 - 5 osób - mówi podinspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji, która jest partnerem akcji.

Program Dyskoteka jest prowadzony w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Kierowca na szóstkę", która jest skierowana do młodych kierowców w wieku 18 - 25 lat. Tematem przewodnim tegorocznej edycji akcji są wypadki dyskotekowe. Poza Programem Dyskoteka, w skład akcji wchodzi także konkurs "Kierowca na szóstkę" oraz ogólnopolskie badanie internetowe "Co Ty wiesz o pijanych kierowcach?"

CZTERY RADY JAK BEZPIECZNIE WRÓCIĆ PO IMPREZIE DO DOMU

1. Nigdy nie prowadź samochodu po spożyciu alkoholu - weź taksówkę lub jedź autobusem.

2. Nie ulegaj presji kolegów. Wytypujcie jedną osobę, która nie będzie piła i która odwiezie Was do domu.

3. Nie wsiadaj do samochodu prowadzonego przez nietrzeźwego kierowcę - jeżeli jest to możliwe zadzwoń po znajomego lub rodziców aby po Ciebie przyjechali.

4. Wybieraj kluby położone blisko domu - będziesz mógł wrócić na piechotę.

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

Porozmawiaj na Forum

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kierowca | niebezpieczeństwo | kierowcy | dyskoteka

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy