Reklama

Uwaga na S3!

W ostatnim okresie nastąpiło wiele zmian w przepisach ruchu drogowego. Zdaniem policji, o zmianach tych nie pamiętamy. Po prostu jeździmy na pamięć. Jednym z bardzo często popełnianych wykroczeń jest niestosowanie się do paragrafu 97 ust. 1 i 3 rozporządzenia ministra transportu i gospodarki morskiej oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 21 czerwca 1999 roku w sprawie znaków i sygnałów drogowych ust. 1.

Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator kierunkowy o symbolu S-3 dotyczą kierujących jadących w kierunkach wskazanych strzałką (strzałkami) ust. 3. Sygnał zielony nadawany przez sygnalizator kierunkowy S-3 oznacza ponadto, że podczas jazdy na wskazanym kierunku nie występuje kolizja z innymi uczestnikami ruchu! Wynika z tego, iż zabronione jest zawracanie na takim skrzyżowaniu.

Niestosowanie się do tego przepisu grozi mandatem (najczęściej to ... 300 złotych) oraz wpisem do ewidencji kierowców 6 punktów karnych. Pamiętajmy więc - sygnalizator, na którym wyświetla się na zielonym tle strzałka, zezwala na skręt w lewo, a nie na zawracanie!

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Po prostu | Uwaga!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy