Reklama

Unia o polskich wypadkach

Komisarz UE do spraw transportu Siim Kallas, wezwał polskie władze do lepszego egzekwowania przepisów ruchu drogowego.

Siim Kallas podkreślił, że Polska musi w kwestii bezpieczeństwa na trasach dokonać ogromnego wysiłku.

Odnosząc się do wtorkowego wypadku komisarz UE do spraw transportu powiedział: - Oczywiście chciałem najpierw złożyć kondolencję rodzinom ofiar, jednak muszą dodać, że nastąpiło tutaj bardzo poważne zlekceważenie wielu przepisów.

Polska zmniejszyła w ciągu dwóch ostatnich lat liczbę wypadków jedynie o 17 procent, podczas, kiedy kraje bałtyckie prawie o połowę. Najbezpieczniej jeździ się w Szwecji, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Tymczasem metoda zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach jest prosta. Trzeba jak najszybciej wybudować autostrady (co doprowadzi do zmniejszenia liczby wypadków i rzadszego łamania przepisów) oraz umożliwić Polakow kupowanie nowych i bezpiecznych samochodów (co doprowadzi do obniżenia liczby ofiar).

Reklama

W stosunku do liczby mieszkających w Polsce osób, w naszym kraju wcale nie dochodzi do większej liczby wypadków niż w krajach "starej" Unii. Problemem jest jednak zbyt wysoka śmiertelność, która wynika głównie z wieku i wypadkowej przeszłości większości jeżdżących po polskich drogach pojazdów.

INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: wypadek | komisarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy