Reklama

Umyj go i zmień gumy!

Wiosna to czas wprowadzania zmian i porządków, w które warto włączyć nasze auto. Wizyta w stacji serwisowej pozwoli nam nie tylko uniknąć wielu przykrych niespodzianek, ale także zwiększy nasze bezpieczeństwo na drodze.

Pierwszą podstawową czynnością, którą należy wykonać powinna być kosmetyka całego samochodu. Na nowy sezon proponujemy dokładne umycie całego nadwozia naszego auta. Zwróćmy przy tym szczególną uwagę na lampy, szyby i lusterka.

Oprócz tego można zafundować naszemu pojazdowi tzw. myjnię podwoziową, dzięki której usuniemy wszelkiego rodzaju zabrudzenia i zanieczyszczenia substancjami często bardzo szkodliwymi dla podwozia samochodu.

Jeżeli zdecydujemy się na częstsze korzystanie z tego rodzaju mycia, zapewnimy dłuższą żywotność naszemu autu i znacznie poprawimy swoje bezpieczeństwo.

Drugim równie ważnym działaniem w zakresie przygotowań do wiosennej eksploatacji samochodu jest wymiana opon z zimowych na letnie. Niestety, nie ma określonych ram kalendarzowych, kiedy warto to zrobić. Pamiętajmy o tym, że opona zimowa nie jest oponą tylko na lód i śnieg (na co wskazywałaby nazwa), ale także oponą wczesnowiosenną i jesienną. Opona letnia w temperaturze poniżej 7°C nie spełnia swojego zadania, a co za tym idzie może powodować nieprawidłową reakcję samochodu. Opony letnie w dobrych cenach możecie kupić w naszym sklepie: opony.interia.pl.

Po okresie zimowym niezbędne jest także sprawdzenie przez wyspecjalizowany serwis stanu świateł, hamulców i zawieszenia oraz często przez nas zaniedbywanych wycieraczek przedniej szyby.

Nie zapomnijmy także o sprawdzeniu poziomów płynu hamulcowego i oleju, zarówno w silniku, jak i w skrzyni biegów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństwo | opony | bezpieczeństwo na drodze

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy