Szybka pomoc w podbramkowych sytuacjach. Które ubezpieczenia warto wybrać i jak prawidłowo z nich korzystać?

Nie wystarcza ci podstawowa ochrona ubezpieczenia OC, a nie możesz sobie pozwolić na dokupienie Autocasco? Jest na to sposób: ubezpieczenie Smart Casco, nie bez powodu nazywane minicasco. To rozszerzona ochrona samochodu wyłącznie o zakres, na którym zależy nam najbardziej. A to tylko jedno z dodatkowych ubezpieczeń – warto przyjrzeć się innym, ponieważ mogą nas uratować w podbramkowych sytuacjach.

Ubezpieczenie OC to podstawowy (i obowiązkowy dla każdego właściciela samochodu) wymiar ochrony. Sęk w tym, że jest on bardzo ograniczony. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na dokupienie AC, chroniącego również posiadany przez nas samochód. To jednak dodatkowy koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić. Wyjściem z sytuacji jest ubezpieczenie Smart Casco (minicasco) od LINK4.

Smart Casco: alternatywa dla pełnego ubezpieczenia AC

Niższa cena Smart Casco w stosunku do klasycznego AC wynika stąd, że wybieramy tylko taki zakres ochrony, na którym najbardziej nam zależy. Przykład? Parkujemy samochód we własnym garażu bądź na podjeździe, a w pobliżu nie ma drzew. Jeździmy głównie do pracy, gdzie zawsze czeka na nas miejsce na parkingu podziemnym. W tym przypadku ryzyko, że drzewo bądź gałąź spadnie na nasze auto, pozostaje niewielkie. Obawiamy się z kolei kradzieży auta. W takim przypadku w minicasco możemy wybrać wyłącznie taką opcję, bez konieczności płacenia za inne.

Reklama

W ramach Smart Casco do wyboru są trzy warianty: Żywioły, Szkoda całkowita oraz Kradzież auta. Pierwszy z nich zapewnia odszkodowanie za zniszczenia pojazdu wywołane przez siły natury. To m.in. pożar, huragan, grad, powódź czy lawina. Druga opcja to natomiast wypłata pieniędzy w momencie szkody całkowitej, spowodowanej np. zderzeniem z innym pojazdem, działaniem osób trzecich bądź nagłego czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu.

Kradzież samochodu to oczywiście odszkodowanie w momencie kradzieży pojazdu, ale też kradzieży z włamaniem oraz rozboju. Warto dodać, że nic nie stoi na przeszkodzie, by warianty ubezpieczenia Smart Casco ze sobą łączyć. Innymi słowy, płacimy wyłącznie za to, czego naprawdę potrzebujemy.

Cały czas mówimy jednak o przypadkach, gdzie do pewnego stopnia można oszacować ryzyko. A co w momencie różnego rodzaju sytuacji, których nie sposób przewidzieć?

Ubezpieczenie Assistance: błyskawiczny ratunek w kryzysowych momentach

Nagła awaria w trasie, rozładowany akumulator, przebita opona, a nawet brak paliwa - wszystko to może zdarzyć się każdemu kierowcy. Ubezpieczenie Assistance w LINK4 zapewnia że fachowa pomoc na miejscu zjawi się tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeśli nie posiadamy dodatkowego ubezpieczenia, jesteśmy zdani tylko na siebie.

Niezależnie od wybranego wariantu (Auto Assistance, Auto Assistance Plus, Auto Assistance Komfort), ochrona obejmuje uruchomienie samochodu w razie rozładowanego akumulatora, otwarcie drzwi w momencie utraty kluczyków, dostarczenie paliwa, jeśli nam go zabrakło oraz wymianę koła. Ale też pomoc w momencie popełniania drobnych błędów, które mogą się przytrafić każdemu, jak zatankowanie niewłaściwego paliwa czy zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz pojazdu.

Jeżeli naprawa auta nie będzie możliwa na miejscu, wówczas liczyć możemy na odholowanie go do wskazanego miejsca (do 500 kilometrów w wariancie podstawowym oraz Plus oraz bez limitów kilometrów na terenie Polski w wariancie Assistance Komfort, na terenie Europy do 750 km). W określonych przypadkach możemy również liczyć na organizację i pokrycie kosztów wynajmu samochodu zastępczego. W wariancie Auto Assistance otrzymamy go na okres do czterech dni w razie wypadku lub kradzieży. Natomiast w wariancie Auto Assistance Plus samochód zastępczy przysługuje w razie awarii (do trzech dni) oraz po kradzieży lub wypadku (do pięciu dni), a w wariancie Auto Assistance Komfort do pięciu dni po awarii, a po wypadku lub kradzieży do dziesięciu dni. Wreszcie: opieka nad pasażerami, czyli opieka nad dziećmi bądź zakwaterowanie bliskich w hotelu, gdy w wyniku wypadku trafimy do szpitala.

Warto w tym miejscu dodać, gdyż nie wszyscy kierowcy mają tego świadomość, iż w razie awarii w trasie należy czekać na lawetę ubezpieczyciela. Jeżeli zorganizujemy ją we własnym zakresie, stracimy prawo do świadczeń. Mimo to łatwo o zniecierpliwienie, dlatego LINK4 kładzie duży nacisk na to, by pomoc na miejscu zjawiła się najszybciej, jak to tylko możliwe (dojazd średnio trwa do 30 minut od zgłoszenia na terenie Polski).

Kluczyki Plus i Szyby24

Jak dotąd udało nam się ubezpieczyć przed skutkami sytuacji, których najbardziej się obawiamy (Smart Casco) oraz przed różnego rodzaju niespodziankami, utrudniającymi bądź uniemożliwiającymi dalszą jazdę w trasie (Assistance). Przejdźmy więc do "drobnostek", o których raczej nigdy nie myślimy. Mowa o... utracie kluczyków, kradzieży tablic rejestracyjnych czy rozbitej szybie.

Kluczyki do samochodu, tablice czy dowód rejestracyjny to wszystko stosunkowo niewielkie przedmioty, które łatwo zgubić lub stracić w wyniku kradzieży. A konsekwencje potrafią być dotkliwe. Ubezpieczenie Kluczyki Plus obejmuje zakresem koszty dorobienia kluczyków oraz tablic do wysokości sum ubezpieczenia wskazanych w polisie (w razie kradzieży) oraz dowodu rejestracyjnego (w momencie kradzieży lub zgubienia). Natomiast z ubezpieczenia Szyby24 pokrywane są koszty naprawy lub wymiany szyby przedniej, tylnej oraz bocznych.

Dodatkowe ubezpieczenia samochodu to w istocie inwestycja, zabezpieczająca nas przed konsekwencjami najróżniejszych ryzyk związanymi z posiadaniem pojazdu, a także z jego eksploatacją. Tym bardziej że do wyboru mamy wiele zróżnicowanych wariantów, co oznacza, że bez problemu wybierzemy takie, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom. A zakupu możesz dokonać bez wychodzenia z domu poprzez stronę internetową LINK4.

materiał promocyjny
.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy