Przewoziła dziecko na… półce pod tylną szybą samochodu

Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazała się kobieta kierująca Fiatem Seicento, która przewoziła 3-letnie dziecko w nieodpowiedni sposób. Maluch zamiast siedzieć przypięty pasami w foteliku, leżał na półce pod tylną szybą samochodu. Takie lekkomyślne zachowanie kaliszanki, w przypadku gwałtownego hamowania lub zderzenia z innym pojazdem mogłoby zakończyć się tragicznie.

Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku podczas jazdy samochodem to podstawowy obowiązek każdego kierowcy. Właściwą ochronę zagwarantujemy wyłącznie wtedy, gdy maluch jest przypięty pasami i podróżuje w dostosowanym do jego wieku foteliku. Tej zasady nie można lekceważyć nawet na krótkich dystansach.

Do Komendy Miejskiej w Kaliszu wpłynęło zawiadomienie o wykroczeniu, którego dopuścił się kierowca samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło na al. Wojska Polskiego w Kaliszu. Osoba kierująca Fiatem Seicento, przewoziła kilkuletnie dziecko na tylnej półce samochodu. Maluch leżał pomiędzy zagłówkami od tylnej kanapy auta a szybą. Ta sytuacja w przypadku gwałtownego hamowania lub zderzenia z innym pojazdem, mogłaby zakończyć się tragicznie.

Reklama

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Zespołu do Spraw Wykroczeń kaliskiej komendy. Policjanci ustalili, że osobą kierującą fiatem seicento była 42-letnia kaliszanka, która przewoziła 3-letnie dziecko.

Konsekwencją tego rażącego i umyślnego naruszenia przepisów ruchu drogowego, które skutkowało realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych osób, było zatrzymanie prawa jazdy. Dokument ten wraz z wnioskiem o ukaranie i orzeczenie środka karnego zostanie wkrótce przesłany do sądu, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Dziecko na pokładzie nie zmienia złych nawyków kierowcy? Dyskutuj!

Policja
Dowiedz się więcej na temat: dziecko w samochodzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama