Reklama

Przeniesiemy fotoradar

Poniżej odpowiedź dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku Białej Wojciecha Walusia.

W odpowiedzi na zapytanie Państwa czytelnika dotyczące pracy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Żywiecka - PCK w Bielsku-Białej informuję:

Reklama

o tut. Zarząd prowadzi monitoring pracy analizowanej sygnalizacji. Z dotychczasowych obserwacji wynika, iż przyczyną powstawania niebezpiecznych sytuacji ruchowych jest niestosowanie się kierowców na kierunku głównym tj. ul. Żywieckiej od strony Żywca do wyświetlanych sygnałów i wjeżdżanie na początku sygnału czerwonego oraz przekraczanie prędkości.

Sytuacja taka występuje również na innych sygnalizacjach w naszym mieście. Programy pracy sygnalizacji są projektowane na podstawie istniejących w tym zakresie przepisów, które uwzględniają warunki bezpieczeństwa oraz zachowanie odpowiedniej przepustowości skrzyżowania.

Nie powinno się zatem dokonywać zmian w programach pracy tych sygnalizacji dlatego, że kierowcy nie stosują się do obowiązujących przepisów prawa ruchu drogowego , istniejących ograniczeń oraz wyświetlanych sygnałów.

o MZD w porozumieniu z Policją rozważy możliwość przeniesienia istniejącego fotoradaru znajdującego się na ul. Żywieckiej przy ul. Rolnej na skrzyżowanie z ul. PCK.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: odpowiedź | fotoradar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje