Reklama

Pies w BMW

Kiedy dla większości właścicieli psów oczywisty jest fakt zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierowców, ich czworonożni pasażerowie często podróżują samochodem bez żadnych zabezpieczeń.

Testy zderzeniowe wykazały jak niebezpieczny może być wypadek zarówno dla psa, jak i pasażerów. BMW jest pierwszym producentem samochodów oferującym uprzęże dla psów, które zapewniają bezpieczne i komfortowe podróżowanie czworonogów na tylnym siedzeniu.

Reklama

To, co stanowi standard w dziedzinie bezpieczeństwa dla ludzi, powinno także stanowić standard dla bezpieczeństwa psów. Uprzęże oferowane przez BMW połączone są z trzy-punktowymi pasami bezpieczeństwa, zapewniając bezpieczeństwo w razie wypadku zarówno pasażerom i kierowcy, jak również przewożonym psom. Ponieważ już dziś wiadomo, że w trakcie wypadku nawet mały pies może stanowić śmiercionośny pocisk w kabinie samochodu, nawet przy niskiej prędkości. W tego rodzaju zderzeniach nie tylko pies odnosi obrażenia, ale także pasażerowie mogą odnieść poważne urazy. Uprząż ogranicza to ryzyko do minimum.

Zapięcie psa w uprząż jest banalnie proste. Dwie przednie łapy gładko przechodzą przez dwa otwory a następnie uprząż umieszczana i mocowana jest na wysokości klatki piersiowej czworonoga. Po zapięciu uprzęży i przymocowaniu jej do pasów bezpieczeństwa, kierowca przystosowuje długość pasa bezpieczeństwa do uprzęży tak, żeby była jak najbliżej ciała psa. Następnie należy przełożyć trzy punktowy pas bezpieczeństwa przez górną pętle. Pies może być bardzo szybko uwolniony dzięki prostemu ruchowi, a smycz, do której jest przypięty, przechodząc przez metalowy pierścień hamuje się automatycznie, dzięki czemu pies nie oddali się daleko od samochodu w trakcie krótkiego postoju.

Uprząż dostępna jest w trzech rozmiarach i umożliwia bezpieczne przewożenie czworonożnych pasażerów ważących od 7 do 40 kilogramów.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pasażerowie | PSY (Park Jae-Sang) | Prosta Spółka Akcyjna | BMW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje