Reklama

Oto dekalog kierowcy!

Miniona niedziela była III Ogólnopolskim Dniem Modlitw za Kierowców. Od 4 lat dzień taki organizowany jest przed długim, majowym weekendem.

Głównym problemem na polskich drogach jest nadmierna prędkość, dlatego też tegoroczny plakat dnia modlitw przestrzega przed jej skutkami.

Reklama

22 kwietnia w Episkopacie Polski odbyła się konferencja zapowiadająca Dzień Modlitw za Kierowców, w której wzięli także udział przedstawiciele Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Natomiast 26 kwietnia to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach.

Ogólnopolski Dzień Modlitw za Kierowców organizowany jest przez krajowego duszpasterza kierowców ks. Marian Midurę we współpracy z Komendą Główną Policji i Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas niedzielnych uroczystości propagowano poprawne zachowania kierowców na drogach, zawarte także w "Dekalogu kierowcy".

Tegoroczny plakat na dzień modlitw za kierowców przestrzega przed nadmierną prędkością. Jest to, jak zaznacza ks. Midura, główny problem na polskich drogach.

W ciągu ostatnich 15 lat zdarzyło się na nich ponad 820 tysięcy wypadków, w których zginęło blisko 100 tysięcy osób, a ponad milion zostało rannych. Badania europejskie wykazują zaś, że prawie 25% wypadków jest skutkiem błędnej oceny prędkości przez kierowcę.

Dekalog Kierowcy:

1. Nie będziesz egoistą na drodze!

2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi!

3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę - umiej też podziękować!

4. Szanuj pieszych!

5. Nie zabijaj - bądź trzeźwy!

6. Zapnij pasy - będziesz bezpieczny!

7. Nie bądź brawurowy w prędkości!

8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo!

9. Pomagaj potrzebującym na drodze!

10. Przestrzegaj przepisy drogowe, szanuj pracę naszej policji!

Policja

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kierowcy | Dekalog

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje