Reklama

Nowy raport Euro NCAP. Kia, Mercedes, Volkswagen i Volvo z maksymalną oceną

Niezależna organizacja badająca poziom bezpieczeństwa opublikowała trzeci raport na 2022 rok. Wśród przetestowanych pojazdów, znalazły się m.in. modele takich marek jak KIA, Mercedes, Volvo, Opel i Peugeot. Niestety nie wszystkie z nich otrzymały pięć gwiazdek.

 

Wśród samochodów z maksymalnymi ocenami znalazły się m.in. KIA EV6, Mercedes klasy C, Volvo C40 Recharge, a także Volkswagen Multivan. Wszystkie z nich wykazały doskonałą ochronę przed zderzeniem, uzyskując wynik 90 procentowy. Pojazdy okazały się także skuteczne pod kątem ochrony dzieci. Bez zarzutu okazały się ich aktywne systemy bezpieczeństwa, które spełniły niemal wszystkie dotychczasowe normy.

Badacze bezpieczeństwa pochwalili także niedawno zaprezentowanego Multivana, który pomimo swoich sporych rozmiarów i nieco "pudełkowatego" kształtu, w niczym nie odstępował od mniejszych i bardziej finezyjnych stylistycznie konkurentów.  

Reklama

Na specjalne uznanie mógł także liczyć nowy system komunikacyjny Mercedesa - Car-to-X. Dzięki niemu kierowca może zgłosić niebezpieczeństwa. Następnie powiadomienia są rozsyłane do wyposażonych w funkcję komunikacji Car-to-X pojazdów, znajdujących się w okolicy.

Poniższe wideo jest elementem informacji prasowej producenta. Jego autorem jest Euro NCAP. Dalsza część tekstu znajduje się pod wideo.

Nie wszystkie samochody otrzymały maksymalną ocenę

Niestety wśród przetestowanych pojazdów znalazły się także modele, które nie zdobyły pięciu gwiazdek. Zarówno szósta generacja Opla Astry, jak i trzecia generacja Peugeota 308 wykazały "marginalną" ochronę przed urazami klatki piersiowej dla kierowców płci męskiej. Żaden z wymienionych modeli nie posiada centralnej poduszki powietrznej, co jest powszechnym środkiem zaradczym w nowoczesnych samochodach.

Pomimo, że oba samochody oferuje wiele technologii asystujących oraz unikania kolizji, NCAP stwierdziło, że nie zawierają one niektórych najnowszych rozwiązań wprowadzonych na rynku w ostatnim czasie. Czterogwiazdkowe oceny, dotyczą również ich wariantów hybrydowych

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństwo | Euro NCAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy